خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵, 22nd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ ساعت ۱۷:۵۹:۰۲

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال بهنام ابراهیم زاده به بیمارستان و بازگشت به زندان

انتقال بهنام ابراهیم زاده به بیمارستان و بازگشت به زندان

خبرگزاری هرانا – بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری زندانی از بابت مشکلات دیسک کمر روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه به بیمارستان منتقل و روز پنج‌شنبه ۳۰ اردیبهشت به زندان رجایی‌شهر کرج بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری زندانی در زندان رجایی‌شهر کرج که از بیماری‌های دیسک کمر، آرتروز و مشکلات کلیه رنج می برد، چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه به بیمارستان امام خمینی منتقل شد و روز بعد به زندان بازگردانده شد.

یک منبع نزدیک به این فعال کارگری زندانی با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “مشکل اصلی آقای ابراهیم‌زاده از بابت کلیه است اما ایشان برای درمان دیسک کمر به بیمارستان امام خمینی اعزام شد و پس از معاینه مقداری دارو برایش تجویز کرده‌اند.”

این منبع همچنین افزود: “آقای ابراهیم‌زاده قرار است هفته بعد نیز به همین بیمارستان جهت ادامه روند درمان اعزام شود.”

شایان ذکر است هرانا پیش‌تر گزارش کرده بود بهنام (اسعد) ابراهیم‌زاده، کارگر محبوس در زندان رجایی شهر کرج در تاریخ ۲۰ اردیبهشت‌ماه سال جاری پس از تنش در بند ۱۰ زندان رجایی‌شهر بصورت تنبیهی به بند ۲ دارالقران این زندان تبعید شد.

بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری متولد ۱۳۵۶ اولین بار سال ۱۳۸۷ به اتهام شعارنویسی و فعالیت تبلیغی در شهر اشنویه بازداشت شد.

آقای ابراهیم زاده دومین بار یازدهم اردیبهشت ۱۳۸۸ و همزمان با روز جهانی کارگر، همراه با جمعی از فعالان کارگری و مدنیدر پارک لاله تهران بازداشت و بعد از یک ماه به قید وثیقه آزاد شد.

این کارگر زندانی سومین بار بیست و دوم خردادماه ۱۳۸۹ بازداشت شد. او پس از بازداشت مدت ۴ ماه در سلول های انفرادی زندان اوین تحت فشار و بازجویی بود و پس از ان به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی در دادگاهی کوتاه و بدون حضور وکیل، بهنام ابراهیم زاده را به بیست سال حبس تعزیری محکوم کرد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۵ سال کاهش یافت.

بهنام ابراهیم زاده در جریان حمله ی گارد زندان اوین به بند ۳۵۰ موسوم به “پنجشنبه سیاه” مورد ضرب و شتم واقع شد و برای ۱۵ روز نیز به انفرادی های بند ۲۴۰ منتقل شد.

این فعال کارگری در اردیبهشت ماه سال۹۳ به سلول های انفرادی بند ۲۰۹ منتقل شد و پس از مدتی به طور غیرقانونی به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

آقای ابراهیم زاده در زندان رجایی شهر نیز بارها مورد آزار و اذیت قرار گرفت و از بندی به بند دیگر منتقل و نهایتا روز گذشته از بند ۱۰ این زندان به بند ۲ فرستاده شد.

هرانا پیش‌تر گزارش کرده بود، دهم مرداد سال گذشته، دادگاه تجدید نظر استان تهران، بهنام ابراهیم زاده را به ۷ سال و ۱۰ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و چهارصدوپنجاه هزار تومان جریمه محکوم کرد. اتهام او “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی” و فعالیت تبلیغی علیه نظام درج شده است. حکم دادگاه نخست نه سال و نیم زندان بود.

او در زمان متهم شدن و صدور حکم برای گذراندن حبس پنج ساله اش در زندان اوین بود.

علاوه بر آن اتهام “فک قرار بازداشت” و “استفاده از تجهیزات ماهواره و پاسور” نیز بخشی از اتهامات این کارگر زندانی بود. همه‌ی این اتهامات در زمانی وارد شده است که او در زندان به سر می برد.

یکی از مشاورین حقوقی هرانا در این باره گفته بود: “هرچند اینکه در زندان اتهام اقدام علیه امنیت ملی بتواند ثابت شود غیرممکن است ولی حتی مطابق قانون جدید مجازات اسلامی که در هنگام صدور این حکم لازم الاجرا بوده، برای مجموع این اتهامات در صورت اثبات هم نباید بیش از ۵ سال حبس صادر می شد و این حکم خلاف قانون است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید