خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  حکم تبرئه برای شش متهم اخلال در نظم ورزشگاه ارومیه / سند

حکم تبرئه برای شش متهم اخلال در نظم ورزشگاه ارومیه / سند

خبرگزاری هرانا – شش فعال ترک (آذری) متهم به اخلال در نظم ورزشگاه ارومیه از طریق سردادن شعار در حین برگزاری مسابقه فوتبال، با حکم دادرس شعبه ۱۱۰ دادگاه کیفری ۲ ارومیه از اتهام مطرحه تبرئه شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی عزیزی، یاسر اکبری، سهیل دلیری، میلاد مختاری، امیر ابراهیم لو و مهدی مجرب نیا، از اتهام وارده در مورد حاشیه‌های بازی فوتبال شهرداری ارومیه و بانک سرمایه تهران در شعبه ۱۱۰ دادگاه کیفری ۲ ارومیه تبرئه شدند.

این شش فعال ترک (آذری) در ورزشگاه شش‌هزار نفری ارومیه در بازی فوتبال میان دو تیم شهرداری ارومیه و بانک سرمایه تهران به دلیل «شعارهای هویت طلبانه» از طرف نهاد اطلاعات نیروی انتطامی دستگیر شده بودند.

بنا بر گزارش اداره عملیات و پشتیبانی اطلاعاتی-دایره مبارزه با جرایم امنیتی، کیفر خواستی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه با اتهام «اخلال در نظم عمومی سالن ورزشی غدیر» برای این شش نفر صادر شده بود.

در جلسه دادگاه با وکالت خانم فاطمه ستاری و انکار متهمین و نبود شاکی خصوصی، قاضی محمد صادق رضا زاده به استناد ماده ۴ قانون آئین دادرسی کیفری مصوب سال ۹۲ و اصل ۳۷ قانون اساسی رای بر برائت نامبردگان داد.

این افراد در پنجم آبان ماه سال گذشته بازداشت و در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری محاکمه شده بودند.

hokm-urumıa

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید