خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  اشتباه عجیب وزارت اطلاعات و محکوم شدن یک متهم اقتصادی به جاسوسی

اشتباه عجیب وزارت اطلاعات و محکوم شدن یک متهم اقتصادی به جاسوسی

خبرگزاری هرانا – پس از سپری شدن ۶ سال از محکومیت ۸ سال حبس حمیدرضا زندی‌فر، به تازگی مشخص شده که اتهام وی اصلا امنیتی نبوده‌است و به معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات مرتبط بوده که به اشتباه در معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات بازجویی، محاکمه و محکوم گردیده‌است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حمیدرضا زندی‌فر کارمند اسبق وزارت نفت در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب توسط قاضی صلواتی به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد. به تازگی مشخص شده که اتهام وی اصلا امنیتی نبوده‌است و به معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات مرتبط بوده که پرونده به اشتباه در معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات مورد بررسی قرار گرفته و وی به اتهام جاسوسی بازجویی و محاکمه شده است.

یک منبع نزدیک به آقای زندی‌فر در گفتگو با گزارشگر هرانا ضمن اعلام این خبر گفت: “پس از ۶ سال از حبس حمیدرضا زندی‌فر به دلیل استعلام جهت مرخصی، معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات به قاضی ناظر بر زندان اعلام می‌کند که پرونده این شخص اصلا امنیتی نبوده و به آن واحد مرتبط نیست. این در حالی است که وی بدون هیچ استنادی در پرونده به جاسوسی محکوم شده است.”

حمیدرضا زندی‌فر، مشاورارشد سابق واحد اکتشافات شرکت ملی نفت، در حال حاضر در سالن ۱۲ بند هفت زندان اوین در شرایطی بسیار نامناسب مشغول گذارندان ۸ سال حبس تعزیری خود است.

بند هفت زندان اوین متشکل از هشت سالن، یکی از بندهای بدنام این زندان است که زندانیان عمدتا با جرایم مالی در آن نگهداری می‌شوند اما دست‌کم ۵۵ زندانی سیاسی-امنیتی در کنار زندانیان معتاد به مواد مخدر و جرایم مالی برخلاف اصل تفکیک جرائم در وضعیتی بسیار نامناسب حبس‌های طولانی مدت خود را طی می‌کنند. در این بند حداقل ۳۰ زندانی مبتلا به ایدز وجود دارد. هرانا در گزارش «آشنایی با بند‌ هفت زندان‌ اوین؛ تبعیدگاه زندانیان سیاسی-امنیتی» مشروحا به وضعیت این بند پرداخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید