خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۲۹ ساعت ۲:۵۹:۵۳

    خانه  > اعدام  >  ابهام در تعداد اعدام شدگان امروز یزد

ابهام در تعداد اعدام شدگان امروز یزد

خبرگزاری هرانا – در حالی که تارنمای اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی قوه قضائیه از اعدام ۶ زندانی در زندان یزد گزارش داده است، خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی دادگستری استان یزد این تعداد را ۸ تن ذکر کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز حداقل ۶ زندانی و حداکثر ۸ زندانی در زندان مرکزی یزد به دار آویخته شدند.

با اینکه اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی قوه قضائیه از اعدام ۶ زندانی در زندان یزد خبر داده بود اما خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی دادگستری استان یزد این تعداد را ۸ تن ذکر کرده است.

اختلاف گزارشات نهادهای مسئول صرفا بر اساس تعداد نیست بلکه در گزارش دادگستری یزد هر ۸ زندانی به دار آویخته شده از متهمان جرایم مواد مخدر هستند در حالی که در گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی قوه قضائیه ۳ تن از متهمان از بابت تجاوز به عنف و سرقت مسلحانه به اعدام محکوم شده اند و صرفا ۳ نفر از متهمان حمل و نگهداری مواد مخدر محسوب می شوند.

تا زمان تنظیم این گزارش نهادهای مربوطه نسبت به اطلاع رسانی و رفع ابهام از بابت کمیت و ماهیت احکام اعدام اجرا شده در این زندان اقدامی نکرده اند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید