خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  وزیر ارشاد در رابطه با لغو کنسرت ها؛ کمانچه جرم دارد؟

وزیر ارشاد در رابطه با لغو کنسرت ها؛ کمانچه جرم دارد؟

خبرگزاری هرانا ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بار دیگر با انتقاد از لغو کنسرت ها در ایران و نگاه امنیتی موجود، خواهان بازنگری در برخورد و لغو یکسویه کنسرت ها توسط قوه قضائیه شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از موج، وزیر ارشاد گفت: “در نیشابور کنسرت آقای کلهر که با یک نوازنده اجرا می‌کند، لغو شد و دادستان اعلام کرد که به‎منظور پیشگیری از وقوع جرم ما اجازه نمی دهیم. این برخورد با شهرام ناظری هم صورت گرفت. یعنی کمانچه جرم دارد”.

علی جنتی در مصاحبه با خبرگزاری موج گفت: “لغو این کنسرت‌ها هیچ دلیل امنیتی ندارد”.

جنتی لغو کنسرت کلهر در نیشابور را مثال زد و اظهار داشت: “در نیشابور کنسرت آقای کلهر که خواننده و آواز خوان هم ندارد خودش کمانچه می نوازد و تنها همراه با یک نوازنده دیگر برنامه اجرا می‌کند، لغو شد و آقای دادستان اعلام کرده که به‎منظور پیشگیری از وقوع جرم ما اجازه نمی دهیم. این برخورد با شهرام ناظری هم صورت گرفت”.

وزیر ارشاد گفت: “وزارت ارشاد تعهد داده است و ما ملزم به رعایت اصول هستیم و در صدور مجوز برگزاری کنسرت و فرستادن آن‌ها به شهرستان‌ها با حساسیت بالایی عمل می‌کنیم. قطعا ما برای برگزاری کنسرت در برخی از شهرستان ها به گروه‌های پاپ مجوز نمی‌دهیم و بیشتر گروه‌های موسیقی سنتی می‌فرستیم و بر نوع رفتارها و حرکاتی که طرفداران انجام می‌دهند، مراقبت داریم که مشکلی پیدا نشود”.

جنتی همچنین به لغو کنسرت‌ها در استان خراسان اشاره کرد و گفت: “استان خراسان وضعیت خاصی دارد تاجایی‌که به آقای قربانی هم اجازه برگزاری کنسرت در مشهد، چناران و گلبهار را ندادند؛ اگر آقای قربانی هم نتوانیم تحمل کنیم چه کسی را می‌خواهیم تحمل کنیم”.

وزیر ارشاد ادامه داد: “به نظر من باید در برخورد با برگزاری کنسرت‌‎ها تجدیدنظر شود و اجازه دهند تا کنسرت‌هایی که ما با رعایت شیوه‌نامه و اصول وزارت ارشاد به آن‌ها مجوز می‌دهیم، برگزار شوند، و در صورت بروز مشکل، مسئولیت آن بر عهده وزارت ارشاد است و ما باید پاسخگو باشیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید