خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵, 19th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ ساعت ۱۹:۳۸:۵۳

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  جلسه بازپرسی محمد نجفی وکیل دادگستری در دادستانی شازند برگزار شد

جلسه بازپرسی محمد نجفی وکیل دادگستری در دادستانی شازند برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری جلسه بازپرسی محمد نجفی وکیل دادگستری در خصوص اتهام تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب در دادستانی شازند برگزارشد. این وکیل فعال در زمینه حقوق بشر به قید وثیقه آزاد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۹۵ آقای نجفی در فرجه ی قانونی پنج روزه ،جهت دفاع در خصوص اتهام تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب طی “سخنرانی پیش از عید در مسجد شازند” به دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب شازند، مراجعه کرد.

محمد نجفی در این‌باره نوشت: “دادستان محترم تفهیم اتهام نمود و آخرین دفاع هم اخذ گردید! قرار کفالت صادر شدو آقای علی باقری کفالت بنده را پذیرفت! با تشکراز آقای آرش قاسمی که وثیقه ملکی برای بنده به همراه خود آورده بود.”

هرانا پیش‌تر گزارش کرده بود، محمد نجفی وکیل و فعال در زمینه حقوق بشر روز ۲۱ اردیبهشت‌ماه ۹۵ درپی احضار تلفنی به دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شازند مراجعه کرد. به او اطلاع داده شد که پرونده جدیدی با اتهام «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» در پی سخنرانی در مسجد نوبنیاد شازند برای او باز شده است، لازم است نامبرده در ۵ روز آینده برای دفاع از خود در آن محل حضور به هم رساند.

یک منبع نزدیک به این وکیل دادگستری در این رابطه به گزارشگر هرانا گفته‌بود: “اتهامات تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب در پرونده جدید صرفا به خاطر سخنرانی آقای نجفی در مسجد شازند پیش از عید است.”

آقای نجفی علاوه بر این پرونده، در دو پرونده دیگر در شعبه ی ۱۰۲ دادگاه کیفری۲ شازند به اتهام «تشویش اذهان عمومی از طریق نوشتن شعر و نثر انتقادی در وبلاگ و فیس بوک» و همچنین در شعبه ی سوم دادگاه انتظامی کانون وکلای استان مرکزی مستقر در اراک با اتهام «۷ تخلف انتظامی» تحت پیگرد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید