خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  واحدهای کارگری نوار ساحلی و بندر امیرآباد ازمراکز کاریابی نیرو جذب نمی کنند

واحدهای کارگری نوار ساحلی و بندر امیرآباد ازمراکز کاریابی نیرو جذب نمی کنند

خبرگزاری هرانا ـ رییس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان بهشهر گفت که متأسفانه واحدهای کارگری نوار ساحلی و بندر امیرآباد از طریق مراکز کاریابی نیرو جذب نمی کنند درصورتی که این نیروها بعد از اخراج جهت بیمه بیکاری به اداره کار مراجعه می کنند این در حالی است که درصدی از انها نیروی بومی شهرستان نیستند و جذب نیروی غیربومی  یکی از معضلات جدی شهرستان بهشهر می باشد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، رییس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی در جلسه کارگروه اشتغال و توسعه تعاون که با حضور روسای بانک ها ،ادارات ومدیران شرکت های تعاونی امروز  در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بهشهر برگزار شد اظهار داشت: “براساس تفاهم نامه وزارت کار ، تعاون و رفاه اجتماعی که در سال ۱۳۹۳ با استانداری مازندران منعقد شد جلسات کارگروه تخصصی توسعه تعاون در سطح استان و شهرستان باید برگزار شود”.

وی با بیان اینکه طبق قانون ، جذب نیرو باید از طریق مراکز کاریابی صورت گیرد افزود: “متأسفانه واحدهای کارگری نوار ساحلی و بندر امیرآباد از طریق مراکز کاریابی نیرو جذب نمی کنند درصورتی که این نیروها بعد از اخراج جهت بیمه بیکاری به اداره کار مراجعه می کنند این در حالی است که درصدی از انها نیروی بومی شهرستان نیستند و جذب نیروی غیربومی  یکی از معضلات جدی شهرستان بهشهر می باشد”.

صفری گفت: “کارگروه توسعه تعاون با بررسی مشکلات اقتصادی بنگاه ها ، صنایع کوچک و کارفرمایان سعی دارد با رفع مشکلات بانکی ، موانع اقتصادی و توسعه عادلانه و متوازن به توسعه بخش تعاون در سطح شهرستان و استان کمک کند”.

وی در بخشی از سخنان خود تعداد ثبت نام شدگان در مراکز کاریابی شهرستان را ۲۸ هزار و ۲۱۹ متقاضی اعلام کرد و با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد متقاضیان کار تحصیلکرده می باشند ادامه داد: “از این تعداد ۱۶ هزار و ۳۶۸ نفر مرد و ۱۱ هزار و ۸۵۱ نفر زن می باشند”.

رییس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: “در سال ۱۳۹۴ با همکاری بخش صنعت و خدمات شهرستان ۶۵۱ نفر  و  امسال ۳۷ نفر از طریق مراکز کاریابی در شرکت ها، کارگاه ها، واحدهای صنفی و خدماتی مشغول به کار شدند”.

وی در خصوص اعتبارات حوزه اشتغال به کمیته امداد و بهزیستی بیان داشت: “در سال ۹۴ چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به ۳۵۵ معرفی شده کمیته امداد و ۲ میلیارد و ۲۵۵ میلیون تومان به ۱۸۶ معرفی شده بهزیستی پرداخت شد”.

رییس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی تعداد کل تعاونی های ثبت شده در شهرستان بهشهر را ۶۷۸ تعاونی اعلام کرد و افزود: “از این تعداد ۲۲۰ تعاونی فعال ، ۹۷ تعاونی غیرفعال و ۳۶۱ تعاونی در دست اجرا می باشد که تعاونی های در دست اجرا با داشتن اعضا و هیات مدیره قدرت اجرایی ندارند”.

صفری با اشاره به رکود صنعت در سال های اخیر گفت: “تعاونی ها وضعیت بهتری نسبت به صنعت دارند چرا که افراد در سود و سهام شریکند و تعاونی های فعال کشور در شرایط سخت اقتصادی دچار بحران نشدند”.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید