خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ ساعت ۰:۵۳:۳۱

    خانه  > slide, اصناف  >  پافشاری به اصناف استان گلستان برای مشارکت مالی در برنامه سالگرد آیت الله خمینی

پافشاری به اصناف استان گلستان برای مشارکت مالی در برنامه سالگرد آیت الله خمینی

خبرگزاری هرانا – اداره های مختلف در استان گلستان از جمله اتاق های وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرمانداری ها، سازمان های فنی و حرفه ای، شهرداری ها طی تماس با زیرمجموعه های خود همچون اصناف، آموزشگاهها، نهادهای نیمه دولتی، مراکز خدماتی خصوصی درخواست پرداخت وجه و مشارکت مالی آنان برای برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی در روزهای آتی را مطرح کرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هر چند این درخواست ها از تعداد زیادی از اصناف بصورت شفاهی، تلفنی یا مراجعه حضوری صورت گرفته است و در هیچ موردی اجبار قانونی برای این کمک ها مطرح نشده اما تعدادی از کمک کنندگان گفتند در هراس از ایجاد مشکل در آینده برای آنان در این برنامه علیرغم میل باطنی خود مشارکت مالی کرده اند.

تعدادی از شهروندان به هرانا گفتند آنان در معرض اصرار و اجبار غیرمستقیم برای مشارکت مالی قرار گرفتند و در هراس از اینکه برای انان در آینده مشکلاتی بروز کنند بدون خواست قلبی مشارکت مالی با مبالغ مختلفی کردند.
گفته میشود همزمان با ۱۴ خرداد و سالگرد رحلت امام خمینی بعنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی، مراسماتی همراه با ارائه نهار در شهرها و برنامه های مختلف دولتی برپا میشود که حداقل برای سال جاری و در استان گلستان میتوان آن را با مشارکت دادن اجباری اصناف ارزیابی کرد.

از وضعیت سایر استانها و برنامه های مشابه تا زمان تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید