خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵, 19th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ ساعت ۲۳:۰۱:۵۹

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  استقبال از ابتکار با ماسک توسط دانشجویان / تصویری

استقبال از ابتکار با ماسک توسط دانشجویان / تصویری

خبرگزاری هرانا ـ مردم سیستان و بلوچستان که به خاطر انتخاب شهر زابل به عنوان آلوده ترین شهر جهان ناراحت بودند با ماسک و پلاکارد به سفر خانم ابتکار اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصرهامون، معصومه ابتکار که برای برای رونمایی از دیپلم بین‎المللی ثبت تالاب هامون به عنوان ذخیره‎گاه زیستکره راهی زابل شده بود با اعتراض جمعی از دانشجویان مواجه شد، دانشجویان سیستانی در اعتراض به حضور ابتکار در این دانشگاه و در حمایت از مردم سیستان ماسک به صورت خود زده بودند.

همچنین دانشجویان پلاکاردهایی با مضمون “سیستان و بلوچستان هوا ندارد”، “با تلاش خانم ابتکار زابل آلوده ترین شهر جهان شد” و “آلودگی محیط زیست یعنی توفق تدریجی زندگی” به حضور بانوی سبز کابینه بنفش اعتراض کردند.

ابتکار از زمان روی کار آمدن به عنوان رئیس محیط زیست کشور به دلیل فعالیت سیاسی اش به شدت مورد انتقاد بود امروز هم با انتقاد مردم سیستان مواجه شد تا مشخص شود بانوی سبز دولت در جاده خاکی سیر می کند.

انتخاب زابل به عنوان آلوده ترین شهر دنیا هم تقصیر دولت قبل است!

معصومه ابتکار نیز در مراسم رونمایی از دیپلم بین‌المللی ثبت تالاب هامون به عنوان زیستگاهی زیست کره که در دانشگاه زابل برگزار شد اظهار داشت: شاید اگر دولت دهم و دولت‌های گذشته به اندازه دولت یازدهم به تالاب هامون و مسائل آلودگی هوا و گرد و غبار در منطقه سیستان توجه داشتند امروزه این مشکلات در تالاب هامون به وجود نمی‌آمد و شهرستان زابل یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان نبود.

ابتکار تصریح کرد: “اگر دولت گذشته سالهای بی‌توجهی به هامون و بی‌توجهی به مسائل آلودگی را نداشت ما امروزه میراث دشوار مواجه با این مشکلات را نداشتیم چرا که این مشکلات دولت قبل است”.

در این مراسم نمایندگان سفارتخانه های آلمان و افغانستان، نمایندگان سازمانهای UNESCO، ECO،UNDP، UN و جمعی از نمایندگان ایران در سازمانهای بین المللی مذکور، مدیران و کارشناسان ستادی سازمان حفاظت محیط زیست، مسئولین محلی و منطقه ای، تشکل‌های زیست محیطی و ریش سفیدان منطقه حضور دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید