خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  بیش از ۱۰ هزار معتاد در تهران رها هستند

بیش از ۱۰ هزار معتاد در تهران رها هستند

خبرگزاری هرانا ـ رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت که در حال حاضر یک میلیون و ۲۰۰ هزار معتاد در کشور داریم که ۷۰۵ هزار نفر از آنها تحت حمایت پیشگیری و کاهش آسیب در مراکز بهزیستی نگهداری می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره اقداماتی که در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی از جمله معتادین صورت گرفته است، گفت: “افرادی که مصرف مواد مخدر دارند در دو بخش ماده ۱۵ و ۱۶ ساماندهی می‌شوند”.

وی افزود: “سازمان بهزیستی برای مراکز ماده ۱۵ که نگهداری از معتادین به صورت داوطلبانه است مجوز صادر می‌کند و وزارت بهداشت نیز برای معتادانی که از سطح خیابان جمع‌آوری می‌شوند و در مراکز ماده ۱۶ نگهداری می‌شوند مجوز لازم را صادر می‌کنند”.

محسنی بندپی افزود: “نگهداری از معتادین، ایجاد مراکز میان‌راهی، مراکز درمانی و … بر عهده سازمان بهزیستی کشور است. در حال حاضر یک میلیون و ۲۰۰ هزار معتاد در کشور داریم که ۷۰۵ هزار نفر از آنها تحت حمایت پیشگیری و کاهش آسیب در مراکز بهزیستی نگهداری می‌شوند”.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: “با تعاملی که از سال گذشته بین دستگاه‌های ذیربط از جمله شهرداری، ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان بهزیستی و دیگر دستگاه‌‌ها ایجاد شد توانستیم ۳ هزار و ۴۸۰ معتاد مرد و ۴۰۰ معتاد زن را جمع‌آوری و در مراکز مختلف نگهداری کنیم و شهرداری تهران نیز ۲۴ مرکز بهاران را در ۶ ماه آماده کرده است”.

وی افزود: “در حال حاضر ۱۰ تا ۱۲ هزار معتاد در تهران رها هستند و ما توانسته‌ایم بیش از ۴ هزار از این معتادین را جمع‌آوری و خدمات تخصصی ارائه دهیم”.

محسنی بندپی یادآور شد: “همچنان این تعامل بین دستگاه‌ها برقرار است تا بتوانیم چهره پایتخت را از این نازیبایی‌ها و حضور معتادین در سطح شهر پاک کنیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید