خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مطهری؛ مرگ ستار بهشتی زیر شکنجه مستوجب اعتراض است

مطهری؛ مرگ ستار بهشتی زیر شکنجه مستوجب اعتراض است

خبرگزاری هرانا – علی مطهری، نماینده تهران به بحث ستار بهشتی اشاره کرد و گفت که وقتی یک جوانی مثل ستار بهشتی زیر شکنجه می‌میرد و وقتی می‌خواهیم اعتراض کنیم می‌گویند کتمان کن، این غلط است. اینجا احتمال اینکه ظلم غلبه پیدا کند وجود دارد.

به گزارش هرانا به نقل از ایسنا، علی مطهری در جمع دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان طی سخنانی با موضوع «آزادی در جمهوری اسلامی از منظر شهید مرتضی مطهری» اظهار کرد: “آزادی اقسامی دارد که از یک جهت به اجتماعی و معنوی و از جهت دیگر به انسانی و حیوانی تقسیم می‌شود”.

وی با بیان اینکه آزادی اجتماعی یعنی هیچ انسانی بنده دیگری نباشد، ادامه داد: “در آزادی اجتماعی موضوع ارباب و رعیتی ممنوع است. مسئله مهم این است که آزادی اجتماعی بدون آزادی معنوی میسر نیست و در واقع آزادی اجتماعی به دنبال آزادی معنوی ایجاد شده و با رسیدن به آزادی معنوی است که آزادی اجتماعی در دسترس خواهد بود”.

این نماینده مجلس افزود: “آزادی اجتماعی را افرادی که برای هوا و هوس حقوق دیگران را زیر پا می‌گذارند مخدوش می‌کنند و گاهی قانون را به نفع خود وضع می‌کنند و هوا و نفسانیت خود را در قوانین هم به کار می‌برند. به همین دلیل است که می‌بینیم در جهان انسان‌های کمی هستند که قانون را برای بشریت تنظیم می‌کنند”.

وی به بحث ستار بهشتی نیز اشاره کرد و گفت: “وقتی یک جوانی مثل ستار بهشتی زیر شکنجه می‌میرد و وقتی می‌خواهیم اعتراض کنیم می‌گویند کتمان کن، این غلط است. اینجا احتمال اینکه ظلم غلبه پیدا کند وجود دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید