خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  صدور وثیقه برای عباس لسانی زندانی تبعیدی زندان شیراز

صدور وثیقه برای عباس لسانی زندانی تبعیدی زندان شیراز

خبرگزاری هرانا – روز جاری به عباس لسانی زندانی تبعیدی به زندان عادل‌آباد شیراز صدور وثیقه ۱۵ میلون تومانی از بابت پرونده مفتوح ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز ۲۱ اردیبهشت، مسئولین قضایی ابلاغیه ای به روئیت عباس لسانی فعال ترک (آذری) زندانی در زندان عادل آباد شیراز رساندند.

بر اساس این ابلاغیه، تودیع وثیقه ۱۵ میلیون تومانی برای آزادی وی لازم الاجرا ذکر شده است. تودیع این وثیقه بایستی به شعبه ۶ دادیاری دادگاه انقلاب شیراز و یا به شعبه ۲ دادیاری دادگاه اردبیل صورت پذیرد.

یک منبع نزدیک به آقای لسانی با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “آقای لسانی متذکر شده که هیچ وثیقه ای تودیع نخواهد کرد چرا که آزادی بیان جزو حقوق شهروندی شناخته شده در مجامع بین الملل و ایران می باشد و به همراه آزادی مطبوعات تجمعات و غیره بایستی تحقق یابند.”

عباس لسانی فعال ترک (آذری) که در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان عادل آباد شیراز است صبح روز ۲۱ فروردین ماه در پرونده‌ای جدید در شعبه ۶ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب شیراز به ریاست قاضی زارع محاکمه شد.

اتهام وی که به نیابت از دادگاه عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل توسط آقای زارع به ایشان تفهیم گردید از این قرار است :”فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروهها و سازمانهای مخالف نظام و مغایر با تمامیت ارضی کشور به منظور تجزیه طلبی و استقلال آذربایجان از طریق تهیه و در اختیار قرار دادن فایل و بیان صوتی خود جهت تحریک قومگرایان افراطی یا پان ترکیست در راستای ایجاد اغتشاشات و تظاهرات غیر قانونی.”

عباس لسانی که به دلیل عدم رعایت اصل ۱۶۸ قانون اساسی دایر بر تشکیل جلسات دادگاه بصورت علنی، در هیچ یک از ۳ جلسه دادگاه شرکت نکرده بود، در پنجم اردیبهشت ماه ۹۴ طی دادنامه ای از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب شهر اردبیل به ریاست قاضی اسدپور، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

آقای لسانی سابقه بازداشت و زندانی شدن های متعددی دارد، آخرین بار روز هیجدهم شهریور سال ۱۳۹۰، در پی مشارکت در اعتراض به خشک شدن دریاچه ارومیه، به اتهام تبلیغ علیه نظام و تشکیل گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور، در شهر اردبیل بازداشت شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید