خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵, 12th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ ساعت ۲:۱۰:۵۳

    خانه  > کارگران  >  مرگ یک گارگر حین کار در تهران

مرگ یک گارگر حین کار در تهران

خبرگزاری هرانا ـ به دلیل فقدان ایمنی در محیط کار، یک کارگر ۵۰ ساله افغانستانی به دلیل تخریب دیواره محل گودبرداری شده جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: “گودبرداری غیر اصولی و ناایمن سبب شد یک کارگر ۵۰ ساله افغانستانی به دلیل تخریب دیواره ها جان خود را از دست بدهد”.

جلال ملکی درباره جزییات عملیات نجات گران آتش نشانی افزود: “ساعت ۱۴:۳۸ امروز حادثه آوار در محل گودبرداری شده در یافت آباد، بلوار زندیه به سامانه ۱۲۵ اعلام و ماموران دو ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “در قطعه زمینی به وسعت ۵۰۰ متر مربع و به عمق ۱۰ متر در محل گودبرداری شده تعدادی از کارگران روی دیواره های ضلع غربی  مشغول کار بودند که به یکباره دیواره محل گودبرداری شده تخریب و دو کارگر افغان در زیر خاک مدفون شدند”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه خاک محل گودبرداری شده بسیار سست بود خاطرنشان کرد: “آتش نشانان همزمان با عملیات نجات عملیات مهار دیواره ها را انجام دادند که در همان لحظات اولیه یکی از کارگران ۳۲ ساله زنده اما مصدوم را از زیر آوار نجات دادند”.

ملکی گفت: “پس از ساعت ها تلاش آتش نشانان موفق شده کارگر ۵۰ ساله افغان که بدلیل شدت جراحات وارده فوت کرده بود را از زیر پر حجم خا ک خارج کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید