خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  آزادی سعید صادقی فر؛ ادامه وخامت وضعیت جسمانی مرتضی پروین

آزادی سعید صادقی فر؛ ادامه وخامت وضعیت جسمانی مرتضی پروین

خبرگزاری هرانا – سعید صادقی‌فر زندانی محبوس در زندان اردبیل امروز ۲۰ اردیبهشت از زندان مرکزی این شهر آزاد شد در عین حال وضعیت جسمانی مرتضی پروین از دیگر متهمان هم پرونده وی در زندان نامساعد گزارش می شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید صادقی فر روز جاری پس از سپری کردن ۶۵ روز از مدت محکومیت خود با دریافت پایان دوره از زندان اردبیل آزاد شد.

سعید صادقی فر در جریان اعتراض به برنامه تلویزیونی فیتیله در تاریخ ۱۸آبان سال ۱۳۹۴ به‌ همراه تعدادی از فعالین ترک (آذری) دیگر دستگیر شده بود و پس از یک ماه بازداشت و با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی آزاد شده بود. قاضی پرونده این فعال شهروند اردبیلی را به سه ماه حبس تعزیری محکوم کرده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر بدون هیچگونه تغییری تایید شد.

همزمان با خبر این آزادی گزارش شده است وضعیت جسمانی آقای مرتضی پروین هم پرونده آقای صادقی فر نامناسب است، وی بدلیل درد شدید از ناحیه کمر و داشتن ناراحتی گوارشی بارها به بهداری زندان مرکزی اردبیل مراجعه کرده است اما بدلیل کمبود امکانات وضعیت این ایشان هر روز بدتر می گردد. مسئولین زندان با فرستادن این زندانی به بیمارستان و مداوای ایشان در خارج از زندان مخالفت می کنند.

نزدیکان آقای پروین می گویند وضعیت نامناسب وی بحدی تشدید گردیده است که نامبرده در طول شب از خوابیدن عاجز است.

لازم بذکر است که پس از آزادی آقای سعید صادقی فر ۶ تن از فعالین ترک (آذری) به نامهای مرتضی پروین، میثم جولانی، توحید امیرامینی، مصطفی پروین، صالح پیچگانلو و محسن محسن زاده در بندهای جداگانه در حال سپری کردن دوران محکومیت خود می باشند .

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید