خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ ساعت ۱۶:۲۷:۳۵

    خانه  > slide, زندانیان  >  سرنوشت نامعلوم شش ملوان سومالیایی و هندی در زندان زاهدان

سرنوشت نامعلوم شش ملوان سومالیایی و هندی در زندان زاهدان

خبرگزاری هرانا – سه شهروند سومالیایی و سه شهروند هندی که با لنج دستگیر شده و به گفته خودشان حتی در آب‌های ایران هم نبودند، با جریمه ۲۷۰ میلیون تومانی حدود یک‌سال‌و‌نیم است که در زندان زاهدان با مشکل عدم آشنایی با قوانین و زبان بدون ارتباط با خانواده در سرنوشتی نامعلوم  نگهداری می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حدود یک‌سال‌و‌نیم پیش شش ملوان سومالیایی و هندی توسط گارد ساحلی ایران با اتهام قاچاق سوخت دستگیر شدند و حین دستگیری لنج آن‌ها نیز در آتش می‌سوزد. سرنوشت این شش ملوان خارجی در زندان زاهدان بعد از گذشت یک‌سال‌و‌نیم هنوز نامعلوم است.

ایوب محمود، ۲۱ ساله و اهل شهر بوساسو در استان پونتلند کشور سومالی هویت احراز شده یکی از این شش ملوان توسط هرانا است.

یک منبع مطلع از وضعیت این ملوانان خارجی در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “ایوب محمود یکی از این شش ملوان است که صاحب لنج بوده و لنجش حین دستگیری در آتش سوخته و غرق شده و حتی سوخت قاچاق هم از آن‌ها توقیف نشده است. به گفته خود ایوب آن‌ها در آب‌های ایران هم نبوده‌اند.”

این منبع مطلع در ادامه افزود: “در صحبتی که با او داشتم حتی شعبه دادگاهش را هم نمی دانست، فقط اسم قاضی را آقای لجایی ذکر کرده که بدون وکیل محاکمه شده و محکوم به پرداخت ۲۷۰ میلیون تومان جریمه است.”

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: “او حساب اینترنتی پیپال و کلیه مدارک لنج و پاسپورت را داشته اما مقامات اجازه دسترسی به آن را نمی دهند تا بتواند جریمه را پرداخت کند. ایوب محممود می گوید یک‌سال‌و‌نیم است خانواده‌ام نمی‌دانند من کجا هستم، زنده‌ام یا مرده.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید