خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  نایب رئیس جامعه جراحان کشور: پزشک هرچه زیر میزی می‌گیرد حقش است

نایب رئیس جامعه جراحان کشور: پزشک هرچه زیر میزی می‌گیرد حقش است

خبرگزاری هرانا ـ نایب رئیس جامعه جراحان کشور در نشست خبری به مناسبت برگزاری چهلمین کنگره جامعه جراحی با تاکید بر ناعادلانه بودن دستمزد پزشکان و پرستاران گفت که وقتی تعرفه عادلانه نیست هرچه پزشک می‌گیرد حقش است حالا این می‌خواهد رو میزی باشد یا زیر میزی.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، عباسیون ادامه داد: “خطای پزشکی برای همه جوامع رخ می‌دهد و هیچ عمل جراحی بدون عارضه نیست، در بیمارستان‌های آموزشی عوارض بیشتر است و تردیدی نیست که باید برای رزیدنت و جراحان تازه خرج کنیم تا آموزش بهتری ببینند پس جراحی کردن رزیدنت‌ها امری طبیعی است و انسان جایزالخطاست”.

وی گفت: “چرخش مالی بیمارستان‌های خصوصی در گروی دستمزدهای پزشکان است چون قیمت تخت روز متناسب نیست و متأسفانه درآمد پرستاران با افراد پشت میز نشین در بیمارستان‌های دولتی یکی دیده می‌شود در حالیکه خدمات ۲۴ ساعته آنها پس از جراحی دیده نمی‌شود و نگاه صحیح مالی وجود ندارد”.

نایب رئیس جامعه جراحان کشور گفت: “در رابطه با تعرفه جراحی در سال ۸۰ ارزش K ضریب ۳۴ تومان و در نهایت به ۳۸ تومان افزایش یافت اما اکنون با گذشت ۱۰ سال هنوز ثابت است و اگر با توجه به نرخ تورم بخواهد اعلام شود باید ۱۵۰ هزار تومان باشد”.

وی گفت: “وقتی تعرفه عادلانه نیست هرچه پزشک می‌گیرد حقش است حالا این می‌خواهد رو میزی باشد یا زیر میزی”.

وی افزود: “با برداشت‌های نامعقول از بیمه‌ها، صندوق‌های بیمه‌ای نمی‌توانند سر وقت پول جراحی بیماران را بدهند و میلیاردها تومان به بیمارستان‌های خصوصی بدهکارند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید