خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ ساعت ۲:۱۶:۰۹

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال محمود بهشتی به بهداری زندان اوین

انتقال محمود بهشتی به بهداری زندان اوین

خبرگزاری هرانا ـ محمود بهشتی لنگرودی معلم زندانی محبوس در زندان اوین، در پی اقدام به اعتصاب غذا، به دلیل افت شدید فشار به بهداری زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمود بهشتی لنگرودی در پی اعتصاب غذا، به دلیل افت شدید فشار، در ساعت یک بامداد روز گذشته، به تشخیص بهداری زندان اوین راهی بهداری زندان شد و امروز صبح دوباره به بند عمومی بازگشت.

این معلم و فعال صنفی زندانی از یکم اردیبهشت ماه، اعتصاب غذا را آغاز کرده است. خواسته او توقف اجرای حکم ۱۴ سال زندان تا برگزاری دادگاه علنی و با حضور هیات منصفه طبق اصل ۱۶۸ قانون اساسی است.

لازم به ذکر است که اسماعیل عبدی دیگر معلم زندانی نیز از دهم اردیبهشت در اعتصاب غذاست. خواسته او رفع اتهامات امنیتی از فعالین صنفی است.

محمودبهشتی لنگرودی سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان که در اعتراض به اجرای حکم ۹ سال حبس، در دادگاهی غیرعلنی و بدون حضورهیات منصفه، پس از انجام یک اعتصاب غذای ۲۱ روزه نیز به مرخصی آمده بود و روز پنج شنبه ۲۴ دی ماه سال گذشته، با درخواست تمدید مرخصی وی از سوی مسئولین زندان مخالفت شد و مجددا به اوین بازگشته بود.

او بیش از دو سال پیش از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به زندان محکوم شد.

حکم آقای بهشتی در خرداد ۱۳۹۲ اعلام شد و او همزمان در صفحه شخصی فیسبوک خود اعلام کرد: “آقای صلواتی حکمم را به من ابلاغ کرد. چهارسال زندان به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، یک سال زندان به اتهام تبلیغ علیه نظام.”

وی افزود: “با احتساب چهار سال حبس تعلیقی، جمعا می شود ۹ سال زندان، به همین راحتی.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید