خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۱۶ ساعت ۲۱:۰۲:۰۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  صدور حکم سه سال زندان برای ۴ شهروند در سنندج

صدور حکم سه سال زندان برای ۴ شهروند در سنندج

خبرگزاری هرانا – روز جاری جلسه رسیدگی به اتهامات پنج شهروند اهل دهستان قروچایی از توابع استان کردستان در شهر سنندج برگزار شد. طی این دادرسی برای ۴ تن از متهمان مجموعا ۳ سال حبس تعزیری صادر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنج‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۵ دادگاه رسیدگی به اتهامات افشین حسین پناهی، پویا حسین پناهی، آرمان حسین پناهی، سلمان حسین پناهی و پویا مقدم اهل دهستان قروچایی از توابع دهگلان در محل دادگاه انقلاب شهر سنندج برگزار شد. طی این دادگاه چهار تن از متهمان جمعا به سه سال و دو روز حبس تعزیری محکوم و حکم نفر پنجم در روزهای آتی ابلاغ خواهد شد.

قاضی حسن بابایی رییس شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج، اتهام این شهروندان را «تبلیغ علیه نظام در حاشیه برگزاری مراسم عید نوروز» در دهستان قروچایی عنوان کرد.

یکی از اعضای خانواده حسین پناهی با اعلام این خبر به هرانا گفت: “افشین و پویا حسین پناهی هر کدام به یک سال زندان و آرمان حسین پناهی و پویا مقدم هم هر کدام به شش ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شدند و حکم سلمان حسین پناهی نیز تا چند روز دیگر ابلاغ خواهد شد.”

به گزارش هرانا افشین حسین پناهی در تاریخ ۲۱ فروردین‌ماه سال جاری بازداشت شده بود، وی پیش تر نیز سابقه تحمل یکسال حبس تعزیری را داشت. همچنین نهادهای محلی گزارش کردند آرمان، پویا و سلمان حسین پناهی و همچنین پویا مقدم در تاریخ پنج‌شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید