خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵, 18th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ساعت ۲۳:۲۵:۱۰

    خانه  > کودکان  >  کودکان مجهول‌الهویه برای رفع مشکلات درمانی و بیمه نیاز به شناسنامه دارند

کودکان مجهول‌الهویه برای رفع مشکلات درمانی و بیمه نیاز به شناسنامه دارند

خبرگزاری هرانا ـ رییس دبیرخانه جمعیت داوطلبان سازمان بهزیستی کشور، با تاکید بر شناسنامه‌ دار شدن تمامی کودکان بی‌سرپرست، گفت که همه کودکان مجهول الهویه به علت رفع مشکلات درمانی و بیمه خدمات درمان ملزم به داشتن شناسنامه هستند.

به گزارش خبرگزاری هراان به نقل از ایسنا، رییس دبیرخانه جمعیت داوطلبان سازمان بهزیستی کشور با توجه به بحران کمبود نیرو در مراکز بهزیستی، گفت: “از متولیان سازمان تامین اجتماعی انتظار داریم، در راستای احیاء این ردیف‌ها اقداماتی انجام دهند تا اندکی از بحران‌های این مراکز کاسته شود”.

فرهاد اقطار، در چهارمین جلسه کارگروه شکرانه تولد که در مجتمع خدمات توانبخشی و شیرخوارگاه رفیده برگزار شد، گفت: بنابر صحبت‌هایی که با دفتر انفورماتیک اداره ثبت انجام شد است، مقرر شد تا منطقه جنوب شهر تهران را به عنوان پایلوت اجرای طرح قرار دهیم و کارتهای هوشمند برای هر کودک تازه متولد شده صادر شود و پس از گذشت ۶ ماه و در صورت موفقیت آمیز بودن طرح در کل کشور اجرایی شود.

رییس دبیرخانه جمعیت داوطلبان سازمان بهزیستی کشور، با تاکید بر شناسنامه‌ دار شدن تمامی کودکان بی‌سرپرست، افزود: “همه کودکان مجهول الهویه به علت رفع مشکلات درمانی و بیمه خدمات درمان ملزم به داشتن شناسنامه هستند”.

اقطار، با اشاره به همکاری پزشکان متخصص با این مراکز تصریح کرد: “طی رایزنی‌هایی که با برخی بیمارستان‌ها انجام شد مقرر شد تا کودکان بی‌سرپرست از خدمات تخصصی این بیمارستان‌ها بهره‌مند شوند؛ همچنین پیشنهاد شد تا اتاق اصناف و برخی از شرکتهای داروسازی نیز در این راستا به مراکز کمک کنند”.

وی در پایان بیشترین مشکلات در این مراکز را هزینه درمان و کمبود پرسنل متخصص عنوان کرد و یادآور شد: “از متولیان سازمان تامین اجتماعی انتظار داریم، در راستای احیاء این ردیفها اقداماتی انجام دهند تا اندکی از بحرانهای این مراکز کاسته شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید