خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  سال گذشته؛ ازدواج ۱۱۴ دختر زیر ۱۵ سال در اهر

سال گذشته؛ ازدواج ۱۱۴ دختر زیر ۱۵ سال در اهر

خبرگزاری هرانا ـ رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان اهر از توابع استان آذربایجان شرقی، گفت که سال گذشته ازدواج ۱۱۴ دختر زیر ۱۵ سال سن در شهرستان اهر ثبت‌شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، ابراهیم نیک نظر بابیان اینکه بیشترین آمار ازدواج با ۱۸۶ مورد طی ۱۲ ماهه در شهریورماه سال گذشته در اهر به ثبت رسیده است، خاطرنشان کرد: “درمجموع ازدواج‌های ثبت در شهرستان اهر به یک هزار و ۶۳۶ مورد می‌رسد که در مقایسه با سال قبل آن با افزایش ۱۲ درصدی مواجه بودیم”.

وی با تأکید بر اینکه سال گذشته ازدواج ۱۱۴ دختر زیر ۱۵ سال سن در شهرستان اهر ثبت‌شده است، افزود: “اگر ازنظر میانگین سنی حساب کنیم ۲۸ سال برای مردان و ۲۳ سال برای زنان در اهر می‌باشد و ازنظر محل سکونت، ۱۱۶۲ مورد واقعه شهری و ۴۷۴ مورد واقعه روستایی در امر ازدواج ثبت کرده‌ایم”.

نیک نظر بابیان اینکه طی سال گذشته ۲ نفر از زنان زیر ۱۵ سال طلاق گرفته‌اند، بیان داشت: “میزان طلاق نسبت به سال ۹۳ نزدیک به ۷ درصد افزایش‌یافته و میانگین سن طلاق‌های ثبت‌شده در بین مردان ۳۳ سال و در بین زنان ۲۸ سال بوده به‌عبارت‌دیگر و ازنظر محل سکونت ۲۵۳ واقعه شهری و ۱۰۵ واقعه روستایی ثبت‌شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید