خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵, 14th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ ساعت ۲۰:۳۳:۲۸

    خانه  > سایر گروهها  >  بیکاری ۳۰ هزار نفر بر اثر تعطیلی سفره‌خانه‌های سنتی کرج

بیکاری ۳۰ هزار نفر بر اثر تعطیلی سفره‌خانه‌های سنتی کرج

خبرگزاری هرانا ـ عضو شورای شهر کرج از بیکاری ۳۰ هزار نفر براثر تعطیلی سفره‌خانه‌های سنتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سعید فیروزگاه اظهار کرد: “نزدیکی البرز به تهران در کنار مزایایش مشکلاتی را نیز به همراه دارد”.

وی ادامه داد: “وجود مرکز تفریحی بزرگ از جمله شهربازی‌ها و پارک‌های تفریحی بزرگ در تهران باعث شده سرمایه‌گذاران برای ساخت این مجموعه‌ها در کرج ریسک نکنند”.

عضو شورای شهر کرج خاطرنشان کرد: “علت اصلی بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در یک طرح یا پروژه بازگشت سرمایه است اما وقتی این اتفاق نیفتد سرمایه‌گذار دلسرد می‌شود”.

فیروزگاه توضیح داد: “موزه و پارک ارم، دهکده آبی پارس و … که به کرج نیز نزدیک هستند بخشی از نیازهای تفریحی ساکنان این کلان‌شهر را برطرف می‌کنند از همین‌رو سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند پول خود را به جای ساخت پارک و استخر در موارد دیگر هزینه کنند”.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود به عدم استقبال کرجی‌ها از مجموعه‌ها و سالن‌های ورزشی اشاره کرد و گفت: “با وجوداین‌که کرج چندین استخر دارد، اما در اکثر روزهای هفته خلوت هستند و مراجعه‌کننده چندانی ندارند”.

وی خاطرنشان کرد: “مردم ترجیح می‌دهند به جای این‌که ۳۰ هزار تومان برای خرید بلیت استخر هزینه کنند همان مبلغ را در یک سفره‌خانه سنتی و در کنار خانواده‌اشان خرج کنند”.

عضو شورای شهر کرج اظهار کرد:‌ “به‌علت وجود برخی محدودیت‌ها در مکان‌های ورزشی، افراد کمتری ترجیح می‌دهند به این سالن‌ها مراجعه کنند”.

فیروزگاه خاطرنشان کرد: “ورزش کردن برای حفظ سلامتی هنوز به یک عادت عمومی بین مردم تبدیل نشده و برای تحقق این هدف باید برنامه‌ریزی کرد”.

وی همچنین به مراجعه روزانه عده زیادی به سفره‌خانه‌های سنتی اشاره کرد و گفت: “برخی برای گذراندن اوقات فراغت خود روزانه دو بار به سفره‌خانه‌های سنتی مراجعه می‌کنند”.

عضو شورای شهر کرج ادامه داد: “این سفره‌خانه‌ها هم‌اکنون به منبع درآمدی برای عده زیادی تبدیل شده‌اند برای نزدیک به ۳۰ هزار نفر درکرج اشتغال ایجاد کرده‌اند”.

فیروزگاه یادآور شد: “اگر مقرر باشد این سفره‌خانه‌های سنتی تعطیل شوند شاهد بیکاری ۳۰ هزار نفر درکرج خواهیم بود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید