خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  برنامه ویژه برای بیمه کارگران

برنامه ویژه برای بیمه کارگران

خبرگزاری هرانا ـ برنامه ویژه برای بیمه کارگران، این خبری است که وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی وعده آن را به کارگران داد و درعین‌حال تأکید کرد بنا داریم نیروی کار جدید تربیت کنیم. علی ربیعی، در مراسم گرامیداشت روز کارگر و تقدیر از کارگران و واحدهای نمونه کارگری گفت که در بحث تربیت نیروی کار جدید و بیمه کارگران، برنامه‌های ویژه‌ای در دستور کار قرار داده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، ربیعی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم وزارتخانه‌ای داریم که کارگر و کارآفرین در کنار هم قرار گرفته‌اند، ادامه داد: “این مسئله را شاید در کمتر دولتی شاهد بوده‌ایم. کارگران وفادار به انقلاب، امام، رهبری و دولت هستند و در کنار دولت تا زمان حصول دستاوردهای مهم پی‌ریزی‌شده باقی خواهند ماند”.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه اشتغال، معیشت و وضعیت تولید باید بهتر شود، خاطرنشان کرد: “ما علاوه بر حمایت از نیروی کار و کارگر از کارآفرینان، همان‌ها که از راه تلاش و کار فعالیت می‌کنند، نه آنهایی که از راه پول موقعیت کسب کرده‌اند، حمایت می‌کنیم”.

ربیعی به طرح تحول سلامت اشاره و اظهار کرد: “مبارزه با فقر و بهبود ساماندهی اشتغال، سلامت کارگران و… از جمله‌ برنامه‌های ماست. صندوق تأمین اجتماعی اکنون در خدمت بازنشستگان و کارگران است و امیدواریم که‌توسعه بیشتری یابد. با طرح سلامت فراگیر ۱۰ میلیون کارگر حاشیه‌ای را بیمه کردیم”.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: “بیمه حاشیه‌نشینان برای این قشر و زندگی‌شان کمک بزرگی بود، ضمن اینکه ما به دستور رئیس‌جمهور سال به سال فاصله معیشت کارگران را کم خواهیم کرد”.

ربیعی با بیان اینکه کار شایسته شعار اصلی ماست، اظهار کرد: “تأمین اجتماعی و صندوق در خدمت بازنشستگی را نیز  سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم”.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه به مسائل کارگری و سختی زندگی این قشر و بازنشستگی واقف هستیم، گفت: “امروز مهم‌ترین راهبرد دولت تدبیر و امید، رشد بنیادین اقتصاد و فراگیرکردن اشتغال برای مردم است. در تلاش هستیم تا سهم نیروی کار را در قیمت تمام‌شده، افزایش و برای کارآفرینان نیز قیمت را کاهش دهیم”.

وی گفت: “اگرچه هنوز با زندگی شایسته کارگری فاصله داریم اما در تلاش برای جبران تورم، رفع مشکلات اشتغال و معیشت کارگران هستیم؛ هرچند راه درازی در پیش است”.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: “در دو سال گذشته با دستور رئیس‌جمهور، ۱۰ میلیون کارگر حاشیه‌نشین و رسمی کشور بیمه شدند که اقدامی ارزشمند برای مبارزه با فقر محسوب می‌شود.وی افزود: یکی از برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حمایت از بنگاه‌های کوچک کارآفرینی برای ادامه کار و تولید است. در بحث تربیت نیروی کار جدید و بیمه کارگران، برنامه‌های ویژه‌ای در دستور کار قرار داده‌ایم”.

ربیعی، مبارزه با فقر، بهبود وضعیت کودکان کار و ساماندهی و تقویت حس مسئولیت اجتماعی را از برنامه‌های وزارت تعاون عنوان کرد.

وی با اعلام اینکه در شورای اشتغال، تصمیم‌های خوبی در سال جاری اتخاذ شده است، گفت: “اشتغال فراگیر، اشتغالی است که مبارزه با فقر را به دنبال دارد که مدنظر قرار گرفته است”.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: “امروز ساختار جمعیتی و نیازهای کشور تغییر یافته و راهبرد دولت یازدهم در رشد بنیادین اقتصاد و فراگیرشدن اشتغال‌زایی است که امروز پاسخ‌گو است”.

وی گفت: “به دنبال آن هستیم تا تأمین اجتماعی را از حالت صندوق خارج کنیم و این صندوق باید محلی برای امنیت بازنشستگان و کارگران باشد. علاوه بر سیاست‌های رفاهی در کنار اشتغال و کمک به تولید در عرصه فرهنگی و اخلاق نیز اقداماتی در مراکز کارفرمایی و کارگری صورت گرفته است”.

در مراسم دیروز که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، ١١ کارگر نمونه شامل سه کارگر زن، شش کارگر مرد و دو واحد نمونه در روز کارگر توسط حسن روحانی تقدیر شدند.

حسن روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان در گذشته با بیان اینکه امروز فارغ‌التحصیلان دانشگاهی زیادی داریم که نیاز به مهارت‌های شغلی دارند، بیان کرده بود: “از طریق هنرستان‌ها و مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای این امر در دستور کار قرار گرفته و وزارت کار را مأمور مهارت‌آموزی به افراد تحصیل‌کرده کرده‌ایم تا بتوانند در استان‌های خود اشتغال‌زایی کنند”.

به گفته روحانی، مهارت‌آموزی حلقه گمشده این روزهای بازار کار است. او همچنین دیروز از نمایشگاه نخبگان مهارتی سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای و دستاوردهای مپنا بازدید کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید