خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵, 18th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ ساعت ۱۷:۱۵:۱۹

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم قصاص پرونده قتل مامور زندان در انتظار موافقت خانواده مقتول

اجرای حکم قصاص پرونده قتل مامور زندان در انتظار موافقت خانواده مقتول

خبرگزاری هرانا ـ رئیس کل دادگستری استان البرز اجرای حکم قصاص پرونده قتل مامور زندان را منوط به تایید و موافقت حکم صادره از سوی خانواده مقتول عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، احمد فاضلیان با اشاره به پرونده قتل علیرضا مرادخانی، مامور بدرقه زندانیان که در ۲۲ آبان ۱۳۹۰ در جریان یک تصادف ساختگی و حین انجام ماموریت کشته شد، گفت: “این پرونده با توجه به حساسیت‌هایی که داشت به سرعت در دستگاه قضایی مورد رسیدگی قرار گرفت و حکم قصاص قاتل در دادگاه کیفری صادر شد که این حکم در دیوانعالی کشور نیز مورد تایید قرار گرفت”.

وی در ادامه افزود: “متاسفانه اکنون پس از نزدیک به چهار سال از این حادثه، خانواده مقتول اصرار بر محاربه بودن این موضوع دارند که با توجه به اینکه حکم صادر و اعتراض‌ها در مورد محاربه رد شده است پرونده محکوم برای اعدام در انتظار تایید از طرف خانواده مقتول است”.

وی در پایان خاطر نشان کرد: “اگر خانواده مقتول جهت اجرای حکم اعلام آمادگی نمایند یا اذن به اعدام به مقام اجرای حکم بدهند به فوریت نسبت به اجرای حکم قصاص اقدام خواهد شد، در غیر این صورت با توجه به مقررات موضوعه، اقدامی از ناحیه دستگاه قضایی استان انجام نخواهد شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید