خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ ساعت ۱۴:۲۸:۲۱

    خانه  > زنان  >  طرح گشت ارشاد نامحسوس متوقف می‌شود

طرح گشت ارشاد نامحسوس متوقف می‌شود

خبرگزاری هرانا ـ معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در خصوص گشت‌های نامحسوس، گفت که گشت‌های ارشاد به صورت کاملا محسوس و آشکار به کارشان ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از برنا، حسین ذوالفقاری درباره گشت‌های نامحسوس عنوان کرد: “طرح امنیت اجتماعی و اخلاقی نیروی انتظامی را دریافت و مورد بررسی قرار دادیم. در این طرح مقرر شده تا موضوعات مختلفی موردتوجه قرار بگیرد”.

وی در ادامه به این موضوعات اشاره کرد و گفت: “در این طرح برخورد با اراذل و اوباش، توزیع‌کنندگان موادمخدر، سرقت، اخلالگران در امنیت جامعه و حجاب و پوشش مورد توجه قرار گرفته است”.

ذوالفقاری تصریح کرد: “بعد از بررسی و اعلام‌ نظر وزیر کشور به نیروی انتظامی اعلام شد که طرح امنیت اجتماعی با امنیت اخلاقی به طور جداگانه تنظیم و تهیه شود. چرا که مسئله اخلاقی ساز وکارهای خاص خودش را دارد. بنابراین نهادها و سازمان‌های دیگری درباره امنیت اخلاقی باید با نیروی انتظامی همراه باشند. چرا که یکی از مصوبات شورای انقلاب فرهنگی به ۲۳ سازمان برای همراهی و کمک در این رابطه اشاره کرده است”.

معاون انتظامی و امنیتی وزیر کشور به نگرانی‌ها و دغدغه‌های موجوداز گشت‌های ارشاد نامحسوس اشاره کرد و افزود: “دو عامل موجب برخی نگرانی‌ها و دغدغه‌ها در‌این‌باره شده است، اولا تلفیق این دو طرح با یکدیگر، یعنی امنیت اخلاقی و اجتماعی، ثانیا بحث غیرمحسوس بودن این مسئله که به نظر می‌رسد اطلاع‌رسانی خوبی به مسئولان و مردم در این رابطه نشده است”.

ذوالفقاری به صحبت‌ها و رایزنی‌های میان وزارت کشور و نیروی انتظامی پرداخت ومعتقد است: “بعد از بررسی‌های انجام شده قرار است نیروی انتظامی گشت‌های ارشاد را به همان روال قبلی یعنی به صورت کاملا محسوس و آشکار ادامه دهد و غیرمحسوس بودن گشت‌های ارشاد مختص امنیت اجتماعی باشد، نه اخلاقی تا این دغدغه و نگرانی‌هایی که در بین مردم و مسئولان به وجود آمده است، خاتمه پیدا کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید