خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  محکومیت شکارچی متخلف بوکانی به جمع‌آوری زباله و فراگیری مبانی محیط‌ زیست

محکومیت شکارچی متخلف بوکانی به جمع‌آوری زباله و فراگیری مبانی محیط‌ زیست

خبرگزاری هرانا ـ به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر نگهداری غیر مجاز تعدادی کبک وحشی توسط یک متخلف در بوکان، نیروهای یگان محیط‌ زیست این شهرستان موضوع را با دادستان هماهنگ کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به پایگاه خبری دیده‌بان محیط‌ زیست و حیات وحش ایران، رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان بوکان در این‌باره گفت: “محیط‌بانان پس از اخذ نیابت قضائی و حکم ورود به منزل، به همراه ماموران نیروی انتظامی وارد خانه مظنون شده و در جریان بازرسی از این مکان ١٢ عدد کبک زنده و ١٨ قفس زنده‌گیری کشف و ضبط کردند”.

محمد احمدی اظهار داشت: “در این رابطه یک متهم بازداشت و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد”.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری (جزایی) بوکان دادگاه با توجه به گزارش ضابطین قضائی (ماموران محیط زیست) و ماموران نیروی انتظامی صورتجلسه کشف ۱۲ کبک، اعترافات متخلف و سایر محتویات پرونده، بزهکاری متهم را محرز و مسلم تشخیص داد.

بنابراین دادگاه با استناد به ماده ۱۰ قانون شکار و صید متهم را به تحمل ۱۰۰ روز حبس تعزیری محکوم کرد. اما دادگاه با توجه به شرایط سنی، عدم سابقه کیفری و در راستای آشتی متهم با محیط ‌زیست و فرهنگ‌سازی در این زمینه متهم را موظف کرد تا به مدت ١۵ روز با نظارت ماموران محیط‌ زیست زباله‌های رها شده در مناطق حفاظت شده شهرستان بوکان را جمع‌آوری کرده و در کلاس‌های توجیهی محیط‌ زیست شرکت کند.

متهم موظف است پس از اتمام ١۵ روز تاییدیه انجام تکالیف فوق را از اداره محیط ‌زیست کسب و به دادگاه ارایه کند، در غیر این صورت مجازات یکصد روز حبس اعمال می‌شود و متهم جهت گذراندن دوران محکومیت خود روانه زندان خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید