خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  معاون وزارت خارجه مدعی شد ۹۵درصد از پناهندگان ایرانی مقیم خارج مشکلی برای بازگشت ندارند

معاون وزارت خارجه مدعی شد ۹۵درصد از پناهندگان ایرانی مقیم خارج مشکلی برای بازگشت ندارند

خبرگزاری هرانا ـ معاون امورایرانیان وزارت امورخارجه گفت که بین ۳ تا ۵ درصد از پناهندگان ما هستند که عضو اپوزیسیون می‌شوند، قشقاوی در ادامه مدعی شد که حتی آنهایی که سالهای قبل پناه جو شده‌اند می‌توانند به ایران باز گردند چرا که پناهجویی در منطق وزارت خارجه نه عمل مجرمانه است و نه مصونیت آفرین.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، حسن قشقاوی گفت: “به صرف این که کسی تقاضای پناهندگی کرده باشد مورد پیگیری قرار نمی‌گیرد البته مهم است که خروج آن فرد قانونی باشد و شاکی خصوصی یا پرونده قضایی نداشته باشد”.

۹۵درصد از پناهندگان ایرانی مقیم خارج مشکلی برای بازگشت ندارند

معاون امورایرانیان وزارت امورخارجه ادامه داد: “بین ۳ تا ۵ درصد از پناهندگان ما هستند که عضو اپوزیسیون می‌شوند. ولی می توان گفت۹۵ درصد پناه جویان به دلایل دیگری اقدام به پناهندگی می‌کنند و مشکلی هم برای بازگشت ندارند واپوزیسیونی که به عنوان برانداز باشد حداکثر همان سه تا ۵ درصد هستند و از نظر شخصی من طبق گزارش های موجود همان سه درصد محسوب می‌شوند نه یبشتر”.

وی با اشاره به اخباری که از برخورد با برخی از ایرانی‌ها هنگام بازگشت به کشور افزود: “روزانه دهها هزار نفر به ایران می‌آیند ولی هیچ برخورد حقوقی و قضایی با آنها صورت نمی‌گیرد. برخی موارد خاص هستند و ربطی به وزارت خارجه ندارند و موضوع به ارگان یا سازمانهای دیگر مربوط است”.

ادعای معاون وزیر امورخارجه در حالی مطرح میشود که شهروندان ایرانی یکی از بالاترین سرانه های تقاضای پناهندگی در دنیا را دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید