خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  حداقل ۴۰۷ کشته و مجروح بر اثر انفجار مین در گیلانغرب طی ۲۷ سال

حداقل ۴۰۷ کشته و مجروح بر اثر انفجار مین در گیلانغرب طی ۲۷ سال

خبرگزاری هرانا ـ فرماندار گیلانغرب گفت که بعد از اتمام جنگ، از سال ۶۷ تاکنون در این منطقه مرزی ۹۳ نفر در اثر انفجار مین کشته و ۳۱۴ نفر دیگر مجروح شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مطلع الفجر، کرم محمدی در گفتگویی اظهار داشت: “بعد از سالها از دوران جنگ، نقطه صفر مرزی گیلانغرب به جز راه بازارچه مرزی سومار و محدوده این بازارچه هم اکنون آلوده به مین و مهمات عمل نکرده از دوران جنگ است و گروه های پاکسازی در منطقه حضور دارند و فعالیت های پاکسازی این مناطق در دست انجام است”.

این مسوول با یاد اوری اینکه برای پاکسازی اراضی آلوده به مین و مهمات عمل نکرده از دوران جنگ در گیلانغرب تاکنون اقدامات مطلوبی صورت گرفته است گفت: “مردم  شهرستان گیلانغرب و منطقه از این حیث  وجود مواد انفجاری خسارتهای زیادی دیده اند”.

محمدی ابراز داشت: “بعد از اتمام جنگ از سال ۶۷ تاکنون ۹۳ نفر در اثر انفجار مین کشته و ۳۱۴ نفر دیگر مجروح شدند”.

فرماندار گیلانغرب به آمار خسارتهای انسانی در طول ۸ سال جنگ اشاره کرد و خاطر نشان کرد: “در طول هشت سال دفاع مقدس نیز در مناطق مرزی این شهرستان در اثر انفجار مین و مهمات عمل نکرده ۲۴ نفر کشته و ۱۵۷ نفر نیز مجروح شدند”.

شهرستان گیلانغرب از شهرستانهای غربی استان کرمانشاه با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در دوران جنگ تحمیلی ۷۵۰ کشته، دو هزار و ۲۲۰ جانباز و ۱۳۳ اسیر داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید