خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  عامل اسیدپاشی به داوود روشنایی آزاد می‌شود

عامل اسیدپاشی به داوود روشنایی آزاد می‌شود

خبرگزاری هرانا ـ عامل اسیدپاشی روی داوود روشنایی بعد از جلب رضایت شاکی، روز ششم اردیبهشت ماه محاکمه شد و به زودی از زندان آزاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جوان آنلاین، جلسه رسیدگی به جنبه عمومی پرونده روز ششم اردیبهشت ماه در شعبه دوم دادگاه کیفری شماره یک استان تهران برگزار شد. نماینده دادستان تهران در شرح کیفرخواست به هیئت قضایی گفت: “متهم پرونده که حمید نام دارد، صبح روز دوم آبان ماه سال ۸۴ در گلستان چهارم حمیدیه تهران، پسری به نام داوود را با اسید هدف قرار داد و از محل فرار کرد.بعد از آن بود که داوود با کمک رهگذران به بیمارستان مطهری منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت. داوود در جریان حادثه چشم چپ و لاله گوش راست خود را از دست داد. او بخشی از بینایی چشم راست خود را هم از دست داد و از نواحی مختلف بدن هم دچار سوختگی بسیار شدیدی شد. وی ادامه داد: حمید وقتی بازداشت شد مدعی شد که داوود یک بار وی را ربوده و در خانه‌ای حبس کرده و او را از طنابی که به سقف آویخته بود، آویزان کرده است. او وقتی نتوانست ادعای خود را اثبات کند، اظهارات خود را تغییر داد و مدعی شد داوود همکلاسی سابق او بوده که به خاطر تمسخرهای وی دست به اسیدپاشی زده است”. 

نماینده دادستان گفت: “اما شاکی پرونده ادعاهای حمید را انکار کرد و بررسی‌ها هم نشان داد که آنها سابقه آشنایی نداشته‌اند. با کامل شدن بررسی‌ها پرونده از سوی هیئت قضایی شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی و حمید به قصاص یک چشم و لاله گوش راست و پرداخت دیه جراحات محکوم شد. با اعتراض متهم به رأی دادگاه، پرونده در دیوان عالی کشور بررسی شد و قضات ششم دیوان عالی کشور رأی دادگاه را تأیید کردند. با تأیید رأی در دیوان عالی کشور و انجام مقدمات قصاص، حمید در آستانه کوری چشم قرار گرفت، اما در روز اجرا موفق به گرفتن مهلت از شاکی پرونده شد. داوود روشنایی سرانجام در ایام نوروز به احترام میلاد حضرت زهرا از قصاص اعلام گذشت کرد”.

نماینده دادستان گفت: “از آنجا که شاکی از حمید اعلام گذشت کرده است، درخواست می‌کنم او از جنبه عمومی جرم محاکمه شود”.

بعد از آن حمید، متهم پرونده که از زندان به جلسه دادگاه منتقل شده بود، گفت: “من برای جلب رضایت داوود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به عنوان دیه جراحت‌های وارده پرداخت کرده‌ام. او گفت ما هر چه در زندگی داشتیم به پول تبدیل کردیم تا بتوانیم رضایت داوود را جلب کنیم. الان هشت سال است که در زندان هستم و می‌دانم مرتکب اشتباه بزرگی شد‌ه‌ام و درخواست گذشت دارم. او درباره انگیزه‌اش از اسیدپاشی روی داوود گفت: نمی‌خواهم درباره حادثه توضیح بدهم. هیئت قضایی بعد از ختم جلسه رأی به هشت سال حبس با احتساب ایام بازداشت دادند که متهم به زودی از زندان آزاد می‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید