خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ ساعت ۱۸:۳۷:۱۷

    خانه  > زندانیان  >  زندانیان کتاب خوان مرخصی تشویقی می گیرند

زندانیان کتاب خوان مرخصی تشویقی می گیرند

خبرگزاری هرانا ـ شهرستان نیشابور به عنوان پایتخت کتاب ایران در راستای ترویج مطالعه طرح های متعددی را دنبال می کند که اعطای مرخصی تشویقی به زندانیان کتاب خوان از جمله اقدامات پیش روی مسئولان آن است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، کارشناس فرهنگی اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور در همین رابطه اظهار داشت: “با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی طرح های متعددی از طرف ارشاد اسلامی با همکاری دستگاه های اجرایی در حال پیگیری است که اعطای مرخصی تشویقی به زندانیان کتاب خوان در زمره این طرح های جدید قرار دارد”.

نرجس مقدم پاشا اظهار کرد: “در حال حاضر طرحی در دست اقدام است که به واسطه آن با هماهنگی دادستان محترم نیشابور و دستگاه قضایی مقرر شده تا زندانیانی که به کتاب خوانی علاقه نشان دهند از مرخصی های تشویقی برخوردار شوند”.

وی اظهار کرد: “در حوزه صنعت نیز بنا داریم تا تمامی کارگران سطح شهرستان را به عضویت رایگان کتابخانه ها درآوریم که تا این لحظه دو واحد تولیدی از این طرح استقبال کردند”.

وی  گفت: “بر همین اساس برخی از ادارات از جمله تامین اجتماعی با طرح های تشویقی شامل اعطای حق اضافه‌کاری به کارمندانی که بعداز ساعت اداری، به مطالعه کتاب بپردازند به این طرح پیوسته اند و در مجموعه اصناف نیشابور نیز کتابخانه های کوچک دایر خواهد شد”.

کارشناس فرهنگی اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور ادامه داد: “کسب عنوان پایتختی کتاب  ایران توسط شهرستان فرهنگ پرور نیشابور حاصل یک کار گروهی بودو هدف از پایتختی کتاب، تشویق و اشاعه فرهنگ کتابخوانی در بین مردم است و هم اکنون در حال ساخت نماد مرتبط با پایتختی کتاب هستیم که بزودی در سطح شهر در محل های موردنظر نصب خواهند شد”.

مقدم پاشا خاطرنشان کرد: “در سال گذشته برای انتخاب نیشابور به عنوان پایتخت کتاب طرح هایی هم چون نخستین و بزرگ ترین میز مطالعه جهان، جلسات کتابخوانی، پاتوق کتاب، کافه کتاب، ایستگاه مطالعه کتاب و ایجاد گروه های مجازی مرتبط با کتاب را به سرانجام رساندیم که این طرح ها در سال جاری نیز همچنان ادامه دارد یا به شکل دیگر پیگیری می‌شود”.

نرجس مقدم  پاشا عنوان کرد: “مطالبات و مزایایی که در طرح پایتختی کتاب به نیشابور تعلق گرفته است در حال پیگیری و اقدام است که از جمله می توان به زمین پیشنهادی برای احداث کتابخانه مرکزی در پارک ارغوان اشاره کرد و همچنین بودجه اختصاصی۲۰ میلیارد ریالی از طرف استانداری و انتخاب کتاب به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال از انبار کتاب تهران اشاره کرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید