خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بحران دریاچه نمک برای تهران

بحران دریاچه نمک برای تهران

خبرگزاری هرانا ـ دریاچه نمک حوض سلطان تا ۳۰‌سال دیگر به بحران زیست‌محیطی تهران تبدیل می‌شود، هشداری که معاون فنی و عمران شهردار تهران در ۲۵ فروردین‌ماه ‌سال جاری در دویست‌ و پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر تهران مطرح کرد و در ضمن آن تاکید داشت که تاکنون هیچ‌یک از متخصصان زیست‌محیطی به اهمیت این موضوع اشاره‌ای نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، براساس پیش‌بینی‌ها، بحران زیست‌محیطی کمتر از ۳۰‌سال دیگر پایتخت را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.  بحرانی با مساحت ۲۰۰‌هزار هکتار که همین امروز نیز برای پرداختن به آن بسیار دیر شده است.

دریاچه نمک در انتهای حوزه آبخیزی قرار دارد که چهار استان قم، تهران، مرکزی و البرز به‌صورت کامل در این حوزه قرار دارند و استان‌های همدان، اصفهان و زنجان به‌صورت بخشی در آن حوزه آبخیز سهیم هستند. این بدان معناست که تمام بارندگی‌ها و آب‌های روان و زیرزمینی درنهایت خود را به دریاچه نمک می‌رساند و در آن نقطه جمع می‌شود و هرگونه بحرانی که در این دریاچه واقع شود، هفت استان کشور را که نزدیک به ۲۵‌درصد جمعیت ایران در آنها زندگی می‌کنند، تحت‌تاثیر قرار داده است.

بنا بر آنچه در شورای شهر تهران گفته شده، این استان با جمعیتی حدود ۱۰‌میلیون نفر می‌تواند بیشترین تاثیر را از بحران دریاچه نمک پذیرا باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید