خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بدهی به‌ جا مانده از دولت دهم ۵٠٠ هزار میلیارد تومان شد

بدهی به‌ جا مانده از دولت دهم ۵٠٠ هزار میلیارد تومان شد

خبرگزاری هرانا – ٣٨٠ هزار میلیارد تومان بدهی به‌ارث‌ رسیده از دولت قبل به دولت فعلی به اندازه‌ای تکان‌دهنده بود که کسی فکر نمی‌کرد چند ماه بعد، وزیر اقتصاد این رقم را تا ۵٠٠ هزار میلیارد تومان بالا ببرد.

به گزارش هرانا به نقل از شرق، علی طیب‌نیا در سومین نشست مدیران عامل بانک‌‌های خصوصی و دولتی حضور یافت و آخرین رقم بدهی دولت را که از دولت قبل به ارث‌ رسیده، بیش از ۵٠٠ هزار تومان اعلام کرد. این بدهی به اندازه نیمی از نقدینگی کل کشور است که براساس آخرین آمار نزدیکی‌های ١٠٠٠ هزار میلیارد تومان ایستاده است.

وی گفت: “بزرگ‌ترین مشکلی که ما درحال‌حاضر با آن مواجه هستیم، مشکل تنگنای مالی است و تنگنای مالی را در دو حوزه می‌شود مشاهده کرد که یکی تنگنای اعتباری است که نمود آن در قدرت اندک وام‌دهی بانک‌هاست و بانک‌ها نمی‌توانند نیاز مالی مردم را تأمین کنند و به تقاضا جواب دهند و نمود دیگرش نرخ بالای سود سپرده و تسهیلات بانکی است که طبیعتا این دومی هم ارتباط نزدیکی با اولی دارد”.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بعد دوم تنگنای مالی هم بدهی‌های گسترده‌ای است که دولت به ارگان‌های مختلف و از جمله به نظام بانکی کشور دارد، گفت: “بدهی بالای ۵۰۰ هزار میلیارد تومانی که از گذشته به دولت به ارث رسیده است و مجموعه این دو عامل، شرایط ویژه‌ای را در بازارهای مالی کشور ایجاد کرده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید