خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  وجود ۴۹ مدرسه خشتی و گلی در خراسان رضوی

وجود ۴۹ مدرسه خشتی و گلی در خراسان رضوی

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی، از وجود ۴۹ مدرسه خشتی و گلی در سطح این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، هدایت‌الله هاشمی‌نسب در خصوص مدارس خشتی و گلی، اظهار کرد: “۴۹ مدرسه خشتی و گلی با ۱۳۳ کلاس و زیربنای حدود ۵۷ هزار مترمربع در سطح استان وجود دارد که به جز یک مدرسه بقیه در شهرستان‌های استان واقع شده‌اند”.

‌هاشمی‌نسب خاطرنشان کرد: “با توجه به گفته وزیر آموزش و پرورش که مدارس خشتی و گلی تا پایان سال ۹۶ جمع خواهند شد، در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز در استان ما نیز تا پایان سال ۹۶، مدارس خشتی و گلی حذف خواهند شد”.

وی درباره نوسازی یا بازسازی مدارس خشتی و گلی تصریح کرد: “مدارس خشتی و گلی کاملا تخریب شده و براساس جمعیت دانش‌آموزی به صورت یک شیفت یا دو شیفت با رعایت استانداردهای لازم دوباره ساخته می‌شوند، در حالی که مدارس خشتی و گلی موجود زیربنای کمتری دارند و از نظر فضا نیز غیر استاندارد هستند”.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ادامه داد: “آمار مربوطه در رابطه با مدارس خشتی و گلی به سازمان نوسازی مدارس کشور داده شده تا اعتبار لازم از محل اعتبارات ملی اختصاص داده و ارسال شود، همچنین پیگیری‌های لازم در این زمینه در حال انجام است”.

‌هاشمی‌نسب عنوان کرد: “در سطح خراسان رضوی ۴۳ مدرسه عشایری به صورت سیار وجود دارد و در مناطق موردنیاز عشایر استقرار پیدا می‌کند”.

‌وی خاطرنشان کرد: “خیران علاوه بر مدرسه‌سازی در مقاوم‌سازی، تخریب و بازسازی مدارس خشتی گلی نیز مشارکت دارند، ما به ازای هر ریالی که از دولت می‌گیریم، با مردم مشارکت می‌کنیم”.

‌مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: “۵۰ درصد کلاس‌های تخریبی استان استانداردسازی شده و با تجهیزات کامل تحویل داده شده است”.

‌وی اظهار کرد: “از زمان آغاز اجرای طرح تخریب و بازسازی مدارس فرسوده یا غیر‌استاندارد که از سال ۸۶ آغاز شده است تا کنون ۵۸۹۰ کلاس در استان بازسازی شده و ۳۳۶ کلاس نیز در سال جاری در دست اجراست”.

‌هاشمی‌نسب ادامه داد: “طبق آماری که در سال ۸۳ جمع‌آوری شده، ۱۱هزار و ۷۸۰ کلاس درس با زیربنای ۹۳۵ هزار و ۱۱۸ مترمربع در سطح استان فرسوده و غیر استاندارد بوده‌اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید