خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ ساعت ۲۰:۱۲:۰۷

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  توقیف کتاب‌های آیت‌الله نکونام توسط نیروهای امنیتی

توقیف کتاب‌های آیت‌الله نکونام توسط نیروهای امنیتی

خبرگزاری هرانا – روز گذشته ماموران امنیتی با حکم دادگاه ویژه روحانیت با فک پلمپ انبار کتاب‌های آیت‌الله محمدرضا نکونام اقدام به توقیف تمامی کتاب ها نمودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته ۴ اردیبهشت ماموران امنیتی با حکم دادگاه ویژه روحانیت اقدام به فک پلمپ انبار کتاب‌های آیت‌الله محمدرضا نکونام در شهر قم نموده و تمامی کتاب های ایشان با اینکه دارای مجوز از وزرات ارشاد بودند را توقیف کردند.

یک منبع مطلع در این رابطه به گزارشگر هرانا گفت: “تمامی این کتاب‌ها مجوز وزارت ارشاد داشتند و ماموران با استفاده از دهها خودروی نیسان کتاب‌ها را به مکانی نامعلوم منتقل کردند.”

وی در ادامه افزود: “این کتاب‌ها با محتوای مذهبی و فلسفی در همه نمایشگاه‌ها با استقبال افکار عمومی مواجه می‌شد و اینگونه زمینه روشن‌گری نسبت به اوضاع نابسامان دین و مدعیان دین‌مداری را فراهم می‌کرد.”

عناونین و محتوای برخی از کتاب‌های ضبط شده عبارتند از: رساله توضیح المسایل، احکام پزشکی، احکام نوین، مناسک حج، فقه نوشت غنا و موسیقی در هفت جلد و غیره.

آیت الله محمدرضا نکونام روحانی زندانی منتقد رهبری است که از بیمارهای متعددی در رنج بوده و در زندان قم نگهداری می‌شود. وی که به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است چندی پیش در سلول انفرادی سکته مغزی نمود و نیازمند رسیدگی پزشکی است.

هرانا پیش‌تر گزارش کرده بود آیت الله نکونام از یازده دی ماه سال ۹۳ تاکنون در زندان است. حدود دو ماه اول بازداشت در انفرادی بوده و در ۵۷ روز انفرادی سکته مغزی نمود و به بیمارستان آیت الله گلپایگانی قم منتقل شد و در ۲۵ اسفند سال ۹۳ تا ۲۷ فروردین ۹۴ در بیمارستان‌های دیگری چون بیمارستان آتیه تهران بستری بود.

وی هم اکنون در زندان ساحلی قم، بخش ویژه روحانیت نگهداری می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید