خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, گزارش تصویری  >  مجموعه عکسهای قربانیان اسیدپاشی منتخب رقابت های جهانی سونی شد / تصویری

مجموعه عکسهای قربانیان اسیدپاشی منتخب رقابت های جهانی سونی شد / تصویری

خبرگزاری هرانا ـ اصغر خمسه، عکاس ایرانی با مجموعه عکس‌هایی از قربانیان اسیدپاشی تحت عنوان «آتش نفرت» جایزه معتبر مسابقه عکاسی جهانی سونی در سال ۲۰۱۶ را به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از برترینها، عنوان «عکاس سال» و جایزه جهانی سونی به ارزش ۲۵ هزار دلار به خاطر عکس‌هایی از قربانیان اسیدپاشی در ۸ فریم به اصغر خمسه تعلق گرفت.

اصغر خمسه در سال ۱۳۴۲ در تهران متولد شده و به عنوان عکاس با خبرگزاری مهر همکاری می‌کند. مجموعه «آتش نفرت» به افزایش روزافزون قربانیان اسیدپاشی در ایران در اثر اختلافات خانوادگی، درخواست طلاق و فقر فرهنگی ناظر است و به مشکلات درمانی، روحی و مالیان قربانیان و عدم برخورداری آنان از حمایت دولت و نهادهای وابسته به دولت اشاره می‌کند.

رقابت عکاسی سونی در سه بخش جوانان، آزاد و حرفه‌ای با شرکت بیش از ۲۳۰ هزار عکس از ۱۸۴ کشور جهان در لندن برگزار شد.

مجموعه عکس‌های برگزیده بخش حرفه‌ای عکاسی جهانی سونی به همراه تک‌عکس‌های برگزیده در بخش‌های آزاد و جوانان از ۲۲ آوریل تا ۸ مه در «سامرست هاوس» لندن به نمایش گذاشته می‌شود. هم‌زمان با برگزاری این نمایشگاه، آثار برگزیده به شکل کتاب انتشار می‌یابد.

در ادامه عکس‌های مجموعه «آتش نفرت» درباره قربانیان اسیدپاشی اثر اصغر خمسه را شاهد خواهید بود:

هشدار! این تصاویر ممکن است آزاردهنده باشد و تماشای آن برای کودکان، افراد حساس، زنان باردار و بیماران قلبی توضیه نمی‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید