خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ ساعت ۱۹:۱۵:۵۲

    خانه  > سایر گروهها  >  کاهش سن اعتیاد در سیستان و بلوچستان

کاهش سن اعتیاد در سیستان و بلوچستان

خبرگزاری هرانا ـ فرماندار کنارک گفت که سن اعتیاد در استان سیستان و بلوچستان کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کنارک، بیژن بختیار صبح امروز در نخستین جلسه شورای فرعی هماهنگی موادمخدر اظهار داشت: “معضل اعتیاد مربوط به یک کشور یا قوم خاصی نیست  بلکه چالش و مشکلی جهانی است از این رو لازم است همه دستگاهها در خصوص  پیشگیری از اعتیاد در جامعه همکاری نمایند”.

فرماندار کنارک با اشاره به  سه حوزه پیشگیری، مبارزه و درمان مواد مخدر گفت: “در بحث پیشگیری از اعتیاد انواع مواد مخدر اجرای برنامه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، تبلیغی توسط دستگاه‎های مربوطه شامل بهزیستی، مرکز بهداشت، ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش  ضروری است”.

وی با اشاره به اینکه  متاسفانه سن اعتیاد در حال کاهش است و این یک زنگ خطر برای والدین است، افزود: “سهل‌انگاری در تربیت و یا بدسرپرستی از عوامل اعتیاد کودکان در سیستان و بلوچستان است”.

بختیار ادامه داد: “در حوزه درمان نیز باید توسط بهزیستی و بهداشت و درمان گام‎های موثری برداشته شود و در حوزه مبارزه، رفتارهای بازدارندگی و مقابله‌ای دستگاه‎های مرتبط در کنار هم اثربخش خواهد بود”.

فرماندار کنارک تصریح کرد: “نیروی انتظامی، دریابانی، اطلاعات و دستگاه قضایی عوامل موثر در مبارزه با قاچاق و فروش و حتی مصرف مواد مخدر هستند که با همکاری‌ها و تلاش‌های انجام شده توسط این عوامل سال گذشته کشف حدود ۱۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید