خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵, 22nd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ ساعت ۱۰:۳۲:۱۱

    خانه  > زنان  >  وجود ۵۰۰۰ زن سرپرست خانوار در کهگیلویه و بویراحمد

وجود ۵۰۰۰ زن سرپرست خانوار در کهگیلویه و بویراحمد

خبرگزاری هرانا ـ معاون امور اجتماعی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد تعداد زنان سرپرست خانوار تحت حمایت بهزیستی را پنج هزار زن عنوان کرد و گفت که دو هزار و ۲۰ نفر آن زنان سرپرست خانوار پشت نوبت هستند که توسعه شبکه‌های مشاغل خانگی ضروری به حساب می‌‌آید.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، هوشنگ سیاوش‌پور با اشاره به اهداف و برنامه‌های سازمان بهزیستی اظهار کرد: “بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد در راستای سیاست‌ها و اهداف سازمانی از جامعه هدف خود حمایت می‌کند”.

وی با بیان اینکه خدمات ارائه شده بهزیستی بر اساس سیاست ابلاغی سازمان به مددجویان تحت پوشش ارائه می‌شود، تصریح کرد: “متاسفانه به دلیل مشکلات بسیار زیاد مددجویان و اعتبارات ناچیز سازمان این میزان اعتبار جوابگوی نیاز مددجویان نبوده و تنها مشکلات اولیه خود را با آن برطرف می‌کنند”.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با تاکید بر اینکه از هیچ تلاشی برای حمایت از مددجویان دریغ نخواهیم کرد، گفت: “امیدواریم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده بتوانیم خدمات شایسته و در خور شان مددجویان ارائه دهیم”.

سیاوش‌پور با اشاره به تعداد زنان سرپرست خانوار در کهگیلویه و بویراحمد و برنامه‌های بهزیستی در راستای حمایت از این قشر اذعان کرد: “با توجه به اینکه در سال گذشته اقداماتی مبنی بر حمایت از زنان سرپرست خانوار صورت گرفت لذا در سال جاری سازمان بر آماده‌سازی شغلی برنامه‌ریزی کرده است”.

معاون امور اجتماعی بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: “برنامه آماده‌سازی شغلی ویژه مددجویان بهزیستی شامل آموزش مهارت، ایجاد بستر اشتغال و ساماندهی گروه هدف بوده که باید با جانمایی مکانی به عنوان بازارچه در راستای اشتغالزایی آن‌ها و فروش محصولات و تولیدات این قشر اقدام شود”.

وی تعیین مکان برای بازارچه ویژه زنان سرپرست خانوار را مستلزم همکاری نهادهای مربوطه خصوصا شهرداری عنوان کرد و گفت: “امیدواریم با تعامل و همکاری سایر ارگان‌ها و نهادها شاهد اشتغالزایی و درآمد بالای زنان سرپرست خانوار باشیم”.

این مسئول تعداد زنان سرپرست خانوار کهگیلویه و بویراحمد تحت حمایت بهزیستی را پنج هزار زن عنوان کرد و گفت: “از این تعداد دو هزار و ۲۰ نفر آن زنان سرپرست خانوار پشت نوبت هستند که دفتر توانمندسازی زنان و خانواده خدماتی از جمله مستمری بر اساس بعد جمعیتی و ایجاد فرهنگ‌های آموزش جهت بالا بردن مهارت به آن‌ها ارائه می‌کند”.

سیاوش‌پور در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به تعداد زنان سرپرست خانوار در کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم حمایت و همکاری هرچه بیشتر نهادها و ارگان‌ها تاکید کرد و گفت: “توسعه شبکه مشاغل خانگی در سال جاری در دستور کار قرار گرفته لذا انتظار همکاری هرچه بیشتراز دیگر نهادها می‌رود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید