خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  محمدرضا حاج رستمبگلو به حبس محکوم شد / سند

محمدرضا حاج رستمبگلو به حبس محکوم شد / سند

خبرگزاری هرانا – محمدرضا حاج رستمبگلو شاعری که در آذرماه سال گذشته بازداشت شده بود در دادگاه به صورت غیابی جمعا به سه سال حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدرضا حاج رستمبگلو، شاعری که روز چهارشنبه بیست و پنجم آذرماه سال گذشته در کرج بازداشت و چند روز بعد با قرار وثیقه هفتاد میلیونی از ندامتگاه مرکزی کرج آزاد شده بود در دادگاه انقلاب کرج شعبه یک به صورت غیابی با اتهامات مطروحه به ترتیب به دو و یک سال حبس به صورت غیابی محکوم شد.

اتهامات مطرح شده در متن رای دادگاه عبارتند از «اهانت به امام و مقام رهبری» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام اسلامی» که به ترتیب بر اساس هر اتهام به صورت غیابی توسط قاضی فرج الهی رای به دو و یک‌سال حبس و جمعا به سه سال حبس صادر شد.

در متن حکم صادره اشاره ای به اجرای ماده ۱۶۴ تجمیع احکام نشده است ولی احتمالا این ماده توسط اجرای احکام شود که در اینصورت صرفا مدت دو سال از این حبس قابلیت اجرایی خواهد داشت.

هرانا سال گذشته گزارش کرده بود، این شاعر در صفحه شخصی اش نوشته است که پس از بازداشت با توهین و ضرب و شتم و بازرسی منزل و بازجویی طولانی مدت در انفرادی، به سالن هفت ندامتگاه مرکزی کرج منتقل شده و با پیگیری های خانواده، با قرار هفتاد میلیونی آزاد شده است.

آقای حاج رستمبگلو همچنین در پرونده‌ای دیگری در سال ۱۳۹۱ با اتهامات «توهین به مقدسات» و «توزیع سی‌دی‌های غیرمجاز» دستگیر و به تحمل ۷ ماه حبس تعزیری با احتساب بازداشت‌های قبلی و جریمه پانصد هزار ریالی محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید