خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵, 25th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ ساعت ۱۳:۳۲:۲۱

    خانه  > اصناف, کارگران  >  تجمع اعتراض آمیز در مقابل استانداری لرستان

تجمع اعتراض آمیز در مقابل استانداری لرستان

خبرگزاری هرانا ـ رانندگان تاکسی خط برون شهری خرم آباد - بروجرد و خرم آباد - درود و کارگران شرکت پارسیلون امروز به طور همزمان در مقابل استانداری لرستان تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بسیج، رانندگان تاکسی خط برون شهری خرم آباد – بروجرد و خرم آباد – درود که به گفته معترضین تعداد ۱۲۰ نفر بود در اعتراض به عدم برخورد قانونی با خودروی های مسافر کش شخصی توسط اداره کل پایانه ها و حمل و نقل و راهنمایی رانندگی در مقابل استانداری لرستان تجمع کردند.

معترضین مدعی هستند که علی رغم پرداخت حق کمیسیون و برخورداری از کارت سلامت، کارت اخلاق، کارت مهارت، کارت قوانین، کارت هوشمند، دفترچه سلامت و انجام ماهیانه تست مرفین متاسفانه به دلیل عدم برخورد اداره کل پایانه ها و حمل و نقل و همچنین راهنمایی و رانندگی، رانندگان خودروهای شخصی که بعضا فاقد گواهینامه و بیمه کامل هستند در میدان بسیج اقدام به جابجایی مسافر می کنند و همین مسئله موجب شده است که رانندگان تاکسی برون شهری خرم آباد-بروجرد و خرم آباد-درود با مشکل کمبود مسافر مواجه شوند.

تجمع اعتراضی رانندگان تاکسی با هدف رسیدگی استانداری لرستان به مشکل آنها در راستای برخورد با مسافربرهای شخصی صورت گرفت.

همچنین در تجمع دیگری که طی چندمین بار با حضور کارگران شرکت پارسیلون خرم آباد در مقابل استانداری برگزار شد، معترضین خواستار رسیدگی استاندار برای پرداخت حقوق معوقه خود شدند.

کارگران معترض شرکت پارسیلون خرم آباد مدعی هستند که ۲۶ ماه معادل پنج میلیارد تومان از این شرکت دارای حقوق معوقه هستند که علی رغم فروش کارخانه پلیمر، نیروگاه ۱۲ مگاواتی، کارخانه نیتروژن ساز و همچنین فروش لوازم یدکی موجود در انبار و همچنین فروش ضایعات توسط شرکت هنوز معوقه های آنها پرداخت نشده است.

معترضین با اشاره به تعطیل شدن کارخانه پارسیلون و واگذاری آن برای نگهداری دام مدعی شدند که مدیر عامل شرکت نه تنها از پرداخت تسهیلات بانکی سر باز زده است؛ بلکه ۳۲ میلیارد تومان بابت حق بیمه کارگران، پنج میلیار تومان بابت مصرف برق و چندین میلیارد تومان هم بابت مصرف گاز بدهکار است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید