خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  واکنش معاون ستاد حقوق بشر نسبت به قتل فجیع دختر ۶ساله افغانستانی

واکنش معاون ستاد حقوق بشر نسبت به قتل فجیع دختر ۶ساله افغانستانی

خبرگزاری هرانا ـ معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضایی ستاد حقوق بشر، جنایت هولناک علیه ستایش، دختربچه شش ساله افغانستانی را به شدت محکوم کرد و از مسئولین قضایی ذی ربط خواست تا با جدیت، قاطعیت و فوریت به این فاجعه رسیدگی و با مسبب یا مسببان آن برابر قوانین برخورد نمایند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، کاظم غریب آبادی افزود: “جمهوری اسلامی ایران میزبان حدود سه میلیون مهاجر از افغانستان است و همواره از تمام منابع و ظرفیت های خود برای رسیدگی به وضعیت آنان استفاده کرده است”.

معاون دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان ضمن تسلیت به خانواده ستایش قریشی ، تاکید کرد: “در نظام قضایی تفاوتی بین اتباع ایران و افغانستان در رسیدگی به وضعیت هایی مانند قتل وجود ندارد و جنایت، جنایت است، فرقی نمی کند که مرتکب آن چه ملیتی داشته باشد. هر که باشد با آن قاطعانه و جدی برخورد خواهد شد”.

بنا به گفته های اولیه یکشنبه ۲۱ فروردین پسری ۱۷ ساله در ورامین، دختر همسایه افغانستانی‌شان را که هنوز شش سال بیشتر نداشت به خانه ‌برد و پس از رفتار شیطانی با او، با ضربات چاقو ستایش – دختر شش ساله – را به قتل رساند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید