خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  طلبه‌ها سرباز‌ معلم می‌شوند

طلبه‌ها سرباز‌ معلم می‌شوند

خبرگزاری هرانا – بزودی از طلبه ها بعنوان معلم استفاده خواهد شد، این در حالی است که استفاده از مبلغان مذهبی بعنوان مدرس و مربی مراکز آموزشی علیرغم ایجاد نگرانی در خصوص حفظ حقوق اقلیت های مذهبی و افراد غیرمذهبی مغایر استانداردهای بین المللی آموزش و پرورش است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شرق، دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش گفت:‌ “با موافقت رهبری، طلاب علاقه‌مند و واجد شرایط می‌توانند دوره خدمت سربازی را در آموزش‌وپرورش بگذرانند”.

مجتبی ملکی، مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش‌وپرورش، در تشریح این خبر گفت: «درست به همان شکلی که دانش‌آموختگان سایر نهادهای آموزش‌عالی برای تأمین نیازهای آموزش‌وپرورش به نام سرباز معلم انتخاب می‌شدند، این هم یک ظرفیت جدید است که ایجاد شده تا آموزش‌وپرورش بتواند بخشی از نیروهای واجد شرایط خود را از میان طلابی که علاقه‌مند به آموزش هستند، انتخاب کند».

وی در پاسخ به این سؤال که آیا طلاب باید برای اینکه شامل این شرایط شوند، ویژگی خاصی داشته باشند، نیز گفت: «تحصیلات و گذراندن دوره‌های آموزشی لازم و اینکه حاضر باشند در مراکز مورد نیاز آموزش‌وپرورش حضور پیدا کنند، از شرایط اصلی این طرح است». ملکی با اعلام اینکه این طرح اجباری نیست و طلابی که مشتاق باشند دوره ضرورتشان را سپری کنند و متقاضی گذراندن دوره در آموزش‌وپرورش باشند،

وی تأکید کرد: «طلاب هم مانند دیگر دانش‌آموختگان آموزش‌عالی می‌توانند از این طرح استفاده کنند، البته این طرح هنوز اجرا نشده است. بحث به‌کارگیری دانش‌آموختگان آموزش‌عالی به عنوان سرباز معلم از اول سال تحصیلی آینده شروع می‌شود». ملکی در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا سربازی برای طلاب اجباری است، گفت: «طلاب نیز مانند دیگر جوانان ملزم به گذراندن دوره اجباری سربازی هستند».

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید