خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ ساعت ۱۹:۱۶:۴۳

    خانه  > slide, زندانیان  >  فراخوان کمک مالی به افشین سهراب زاده، زندانی مبتلا به سرطان

فراخوان کمک مالی به افشین سهراب زاده، زندانی مبتلا به سرطان

خبرگزاری هرانا – افشین سهراب زاده، زندانی سیاسی که از بیماری سرطان روده رنج می برد با توجه به نداشتن بیمه و فقدان استطاعت مالی برای تامین هزینه های پزشکی و بقای خود نیازمند کمک هموطنان است، شما میتوانید از طریق شماره حساب ذیل کمک های نقدی خود را بدون واسطه به دست ایشان برسانید.

afshin-sohrab-zadeh-2

افشین سهراب زاده

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، افشین سهراب زاده زندانی سیاسی بیمار و تبعیدی به زندان میناب در اعتراض به عدم اعطای مرخصی پزشکی از ۲۳ فروردین با دوختن لبانش دست به اعتصاب غذا زده است، وی برای تودیع وثیقه و تامین هزینه های درمانش نیازمند کمک مالی هموطنان است. آقای سهراب زاده که از سرطان روده رنج می برد اکنون نیز دچار مشکلات تنفسی و خونریزی داخلی شده است.

این زندانی سیاسی برای مقابله با بیماری سرطان خود و همچنین اختلاقات تنفسی و گوارشی لازم است تا روند درمانی را در محیط بسته و محروم زندان در پیش بگیرد با اینحال به دلیل اینکه هزینه های این درمان بر عهده او گذاشته شده است به دلیل عدم استطاعت مالی به کمک هموطنان نیاز مبرم دارد.

هموطنان علاقمند میتوانید بصورت مستقیم کمک های نقدی خود را به حساب پدر آقای سهراب زاده واریز کنید تا صرف تامین هزینه های درمانی این زندانی عقیدتی بیمار شود.

شماره حساب بهروز سهراب زاده
بانک ملی
 

شایان ذکر است، چندی پیش سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای با عنوان «زندانی در نیاز مبرم به رسیدگی پزشکی» خواستار اقدام فوری در مورد وضعیت افشین سهراب زاده زندانی سیاسی محبوس و تبعیدی در زندان میناب شد که از بیماری وخیم گوارشی و مشکلات تنفسی رنج می برد. اما با این وجود هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

هرانا پیش تر گزارش کرده بود علیرغم پیگیری های خانواده سهراب زاده اوایل تابستان سال ۹۴ با پرداخت مبلغ ۴ میلیون تومان، این زندانی جهت درمان پزشکی به زندان اوین منتقل شده بود، پس از چند ماه و بدون هیچ رسیدگی پزشکی به وضعیت وی به علت بالا بودن هزینه درمان (حدود ۷۰ میلیون تومان) و عدم توانایی پرداخت این مبلغ توسط خانواده وی به زندان میناب بازگزدانده شد، بازگرداندن این زندانی به محل سابق نیز برای خانواده اش مبلغ ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه در پی آورد.

افشین سهراب زاده سال ۹۴ تحت عمل جراحی روده قرار گرفت، این عمل ناموفق عفونت منجر به خونریزی داخلی را برای وی در پی آورد.

سال ۹۳ خانواده وی اقدام به تودیع ۲۰۰ میلیون تومان وثیقه جهت اعزام وی به مرخصی کردند که با عدم موافقت زندان میناب مواجه شد، آنها مجددا در سال ۹۴ نیز جهت گرفتن مرخصی افشین سهراب زاده با گذاشتن سند درخواست مرخصی کردند که تاکنون با توجه به عدم موافقت مقامات زندان میناب، نتیجه ای در بر نداشته است.

لازم به یادآوری است با وجود هزینه های بالای درمان و دارو و ناتوانی خانواده ی افشین سهراب زاده در پرداخت هزینه ها، این زندانی به دلیل ضبط مدارک شناسایی اش در زمان بازداشت از داشتن بیمه نیز محروم مانده است.

افشین سهراب زاده متولد ۱۳۶۹ است وی در ۱۸ خرداد ۱۳۸۸ بازداشت و در یک دادگاه دو دقیقه ای به اتهام همکاری با احزاب اپوزیسیون کردستان به ۲۵ سال حبس در تبعید محکوم شد که این حکم در دیوان عالی کشور نیز تایید شده است.

لطفا در صورت هرگونه سئوال یا مشکلی با هرانا از طریق ایمیل [email protected] تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. سلام؛
    شماره کارت به حروف اشتباه است…

نظر بگذارید