خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران بخش خدمات مجتمع آلومینیوم المهدی

تجمع کارگران بخش خدمات مجتمع آلومینیوم المهدی

خبرگزاری هرانا ـ حدود ۶۰۰ کارگر بخش خدماتی مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزگان صبح امروز، در تجمع اعتراضی نسبت به مشخص نبودن وضعیت شغلی خود در محوطه این کارخانه تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران معترض از نامشخص بودن وضعیت شغلی خود خبر دادند و افزودند: “ما حدود ۶۰۰ کارگر در بخش خدماتی مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزگان هستیم که به کارهای خدماتی همانند نگهداری ازفضای سبز، آبدارخانه، نظافت و غیره تحت مسئولیت پیمانکار با ۲ تا ۱۵ سال سابقه کار  مشغول کار هستیم”.

کارگران خدماتی در تشریح مشکلات خود گفتند: “کارفرما بخش خصوصی مجتمع که از تقریبا از یکسال پیش مدیریت این واحد را بر عهده گرفته است بعد از پایان سال ۹۴ که موعد قرارداد کار پیمانکار بخش خدمات خاتمه یافت، درصدد برآمد تا به همکاری خود با کارگرانی که تحت استخدام پیمانکار سابق بوده‌اند خاتمه دهد”.

به گفته این کارگران، در مجتمع آلمینیوم المهدی حدود ۲۴۰۰ کارگر مشغول کارند که از این تعداد حدود ۶۰۰ نفر در بخش خدمات فعالند و از قرار معلوم کارگران خدماتی علاوه بر آنکه سال جدید وضعیت شغلی مشخصی ندارند دستمزد اسفند ۹۴ وعیدی سال ۹۵ خودرا از پیمانکار سابق طلبکارند.

همچنین گفته می‌شود که کارگران خدماتی مورد نظر از اتفاقات اخیر پی‌گیر یکسان سازی حقوق و سایر مزایای قانونی خود همانند دیگرهمکاران شاغل در کارخانه بوده اند که تاکنون این خواسته آنها محقق نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید