خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  آموزش مهارت‌های ده‌گانه زندگی به ۴۰۰ کودک کار

آموزش مهارت‌های ده‌گانه زندگی به ۴۰۰ کودک کار

خبرگزاری هرانا ـ مدرسه صبح رویش، اولین مدرسه کودکان کار در ایران است. مدیر این مدرسه از آموزش مهارت‌های ده گانه زندگی به ۴۰۰ کودک کار سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، محمد داوودی با اشاره به مدرسه صبح رویش، ویژه کودکان کار گفت: “این مدرسه اولین مدرسه کودکان کار در ایران است که از مهرماه امسال با نظارت آموزش و پرورش و در مقطع ابتدایی ویژه پسران و دختران فعالیت خودش را آغاز کرده است”.

وی با اشاره به ساختمان این مدرسه گفت: “ساختمان این مدرسه ملک مخروبه‌ای بود که شهرداری تهران مقاوم‌سازی و تجهیز آن را برعهده گرفت و ما بر اساس سند تحول آموزش و پرورش شیوه آموزشی را برای بچه‌ها در نظر گرفتیم”.

داوودی با اشاره به ۴۰۰ دانش‌آموز کودک‌کار که در این مدرسه درس می‌خوانند، گفت: “ما چند شیوه را برای آموزش این بچه‌ها در نظر گرفته‌ایم، اول زیستکده که شامل مهارت‌های ده‌گانه زندگی است مانند آموزش «نه» گفتن، اعتماد به نفس و …”.

مدیر مدرسه صبح رویش افزود: “وطن‌کده شامل آموزه‌های ایرانی اسلامی، بازی‌کده شامل بازی‌درمانی و روانشناسی برای حل مشکلات بچه‌ها از جمله برنامه‌های ماست”.

داوودی تاکید کرد: “هدف مجتمع صبح رویش آموزش صرف نیست، بلکه آموزش بهتر زندگی کردن است تا از آسیب‌ها دور باشند و با تشخیصی که پیدا می‌کنند زندگی بهتری را رقم بزنند”.

وی به ورود به خانواده‌ها اشاره کرد و گفت: “بحث‌های درمانی، حمایتی و روانکاوی را برای خانواده‌ها داریم و ثبت‌نام ما نیز با ورود به خانواده‌ها صورت گرفته است”.

داوودی ادامه داد: “ما همچنین بعدازظهرها که مدرسه تعطیل است، سوادآموزی بزرگسالان و والدین این بچه‌‌ها را برعهده داریم”.

وی با اشاره به تابلوی شخصیت‌ها برای الگوسازی، گفت: “شخصیت‌های برجسته‌‌ای که ما در این تابلو داریم یا ساکنان منطقه بودند، یا حضور جدی در منطقه داشتند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید