خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۱/۲۶ ساعت ۱۴:۰۷:۰۳

    خانه  > کارگران  >  تاخیر ۵ ماهه در پرداخت دستمزد ۲۶۰ کارگر شهرداری امیدیه

تاخیر ۵ ماهه در پرداخت دستمزد ۲۶۰ کارگر شهرداری امیدیه

خبرگزاری هرانا ـ بیش از ۵ ماه دستمزد حدود ۲۶۰ کارگرشهرداری امیدیه واقع در استان خوزستان، به تعویق افتاده است.

به گزارش خبرگزاری هراان به نقل از ایلنا، منابع کارگری در شهرداری امیدیه گزارش دادند، این کارگران که در شهرداری امیدیه و سازمان‌های وابسطه به آن  به صورت پیمانی وقرار دادی مشغول کارند، ۵ ماه حقوق معوقه طلب دارند. علاوه بر این  عیدی سال ۹۵ حدود ۲۰۰ نفر از کارگران پرداخت نشده است.

به نقل از این کارگران که در دارای سوابق ۸تا۱۰ساله هستند، گفته می‌شود که  هر ماه آنان حقوق می گیرند اما آنچه دریافت می کنند مربوط به معوقات مزدی پنج ماه گذشته است. به عنوان مثال آخرین حقوقی که کارگران شهرداری امیدیه دریافت کرده اند حقوق آذر ماه بوده که اسفند ماه سال ۹۴ پرداخت شد.

همچنین از قرار معلوم علاوه بر تاخیر ۵ ماهه در پرداخت دستمزد ۲۶۰ کارگر، پیمانکار  سابق بخش خدماتی و فضای سبز شهرداری امیدیه در پرداخت حق سنوات سال ۹۲ به همراه حق مرخصی ویک  یک ماه حقوق فروردین ماه سال ۹۳ به ۶۴ کارگر بدهکار است وکارگران در این زمینه به مراجع قضایی شکایت کرده اند.

به گفته کارگران با وجود آنکه مراجع قضایی خوزستان حکم به پرداخت مطالبات کارگران از سوی کارفرمای شرکت پیمانکاری (شمس گستر جنوب) کرده است اما پیمانکار  سابق توجه ای به این موضوع ندارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید