خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  آخرین جلسه دادگاه تجدیدنظر سهیل بابادی برگزار شد

آخرین جلسه دادگاه تجدیدنظر سهیل بابادی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – پس از چهارسال، آخرین جلسه دادگاه تجدیدنظر «سهیل بابادی» زندانی محبوس در زندان رجائی‌شهر کرج، روز گذشته به ریاست قاضی پورعرب برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یکی از نزدیکان این زندانی عقیدتی در گفتگو با هرانا اعلام کرد بالاخره بعد از ۴سال، دادگاه تجدیدنظر روز گذشته ۲۴ فروردین برگزار و حکم صادره هفته آینده ابلاغ می شود.

این منبع مطلع گفت: “نکته جالب دادگاه این بود که علی‌رغم ارجاع پرونده ۸ ماه قبل به شعبه ۳۶ که قاضی آن زرگر است، دادگاه با قضاوت پورعرب در شعبه ۳۶ برگزار شد در حالی که پورعرب قاضی تجدید نظر شعبه ۵۴ است.”

وی در مورد حکم احتمالی خاطرنشان کرد: “اگر بحث اجتماع و تبانی از حکم حذف شود و یا به جای ۵ سال، ۴ سال حکم بدهند سهیل آزاد می شود و برای ۲ سال تبعیدش باید به شهر بشاگرد برود. اما اگر حکم اولیه عینا تایید شود احتمالا با توجه به تعدد حکم ها مجموعا ۲ سال دیگر می ماند.”

این منبع هم‌چنین در پایان افزود: “در پرونده، جعل مدارک صورت گرفته و حتی نظر کارشناس رسمی در حکم اولیه آمده که اکانت [حساب فیسبوکی] مورد نظر قابل انتصاب به سهیل نیست.”

سهیل بابادی، زندانی محبوس در زندان رجائی شهر که از عفونت کلیه و سنگ کلیه در زندان رنج می برد، از امکان درمان و اعزام به بیمارستان محروم بوده و به دلیل عدم نهایی شدن حکم، به وی مرخصی جهت خروج از زندان و درمان داده نمی شود.

بابادی  در تاریخ اول خرداد ماه ۱۳۹۱ و به دلیل نوشتن قطعاتی طنز در صفحه فیس بوک “کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان” بازداشت شد. بابادی که در دادگاه کیفری استان به اتهام توهین به مقدسات به ۵ سال حبس محکوم شده است به تازگی طی حکمی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و توهین به رهبری به هفت سال زندان دیگر محکوم شد،

او در شهریور ۱۳۹۲ در نامه ای از زندان که توسط هرانا منتشر شد، از ضرب و شتم و اتهامات جنسی و خانوادگی توسط بازجویانش برای تحت فشار قرار دادن او جهت اخذ اعتراف خبر داده و گفته بود که بر اثر این فشار و تهدید ها، همسرش طفل ۴ ماهه را که باردار بود سقط کرده است. بابادی در این ارتباط در نامه خود می گوید: “بازجو هم پس از شنیدن این خبر در حین مکالمات تلفنی ما ( تلفن همسرم توسط اطلاعات سپاه شنود میشود) نزد من آمده و با ابراز خوشحالی گفت حتما این بچه حرامزاده بوده که به این سرنوشت دچار شده.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید