خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵, 18th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ ساعت ۲۰:۴۴:۱۹

    خانه  > سایر گروهها  >  موج گرفتگی یک نفر بر اثر انفجار مین در قصرشیرین

موج گرفتگی یک نفر بر اثر انفجار مین در قصرشیرین

خبرگزاری هرانا ـ انفجار یک قبضه مین به جای مانده از دوران جنگ در شهرستان قصرشیرین به موج گرفتگی یک نفر منجر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خراسان، معاون فرماندار قصرشیرین روزگذشته افزود: “در جریان این حادثه یک دستگاه بولدوزر متعلق به شرکت پاکسازی مین در مسیر قصرشیرین به خسروی با مین برخورد کرد که پس از انفجار راننده آن دچار موج گرفتگی شد”.

نعمت الله نازپرورده اظهار کرد: “راننده این بولدوزربه بیمارستان ابوالفضل العباس قصرشیرین منتقل و بولدوزر نیز دچار خسارت شد”.

وی بیان کرد: “از ابتدای امسال تاکنون در شهرستان قصرشیرین ۵ مورد انفجار مین رخ داد که در ۳ انفجار در مجموع ۱۱ راس گوسفند که در منطقه در حال تعلیف بودند، تلف شدند و در چهارمین و پنجمین انفجار نیز ۲ دستگاه بولدوزر متعلق به مرکز مین زدایی دچار خسار شده و راننده این خودروها دچار موج گرفتگی شدند”.

سال گذشته نیز در مجموع بر اثر ۳۵ مورد انفجار مین و مهمات به جای مانده از دوران جنگ در شهرستان قصرشیرین، ۶ نفر کشته و ۳۱ نفر مجروح شدند.

جشن پاکسازی ۷۰۰ هزار هکتار از زمین های آلوده به مین استان کرمانشاه بهمن ماه سال ۹۱ با حضور مسئولان برگزار شد با وجود این، از آن زمان تاکنون چند مورد برخورد خودرو یا انسان با مین های باقیمانده از زمان جنگ در نواحی مرزی این استان مشاهده شده است.

اکنون ۲ شرکت مین زدایی وابسته به وزارت دفاع در قالب ۱۲ گروه به تعداد ۱۰۰ نفر در مناطق آلوده قصرشیرین مشغول بازنگری و پاکسازی اراضی آلوده به مین هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید