خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵, 20th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ ساعت ۱:۴۳:۵۶

    خانه  > زندانیان, کودکان  >  کاهش آمار مددجویان کانون اصلاح و تربیت تهران به ۹۴ نفر

کاهش آمار مددجویان کانون اصلاح و تربیت تهران به ۹۴ نفر

خبرگزاری هرانا ـ آمار مددجویان کانون اصلاح و تربیت تهران در روزهای پایانی سال ۱۳۹۴ به عدد ۹۴ نفر رسید. این محل مختص نگهداری نوجوان بزهکار است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، با تلاش و پیگیری های مستمر واحد مددکاری کانون اصلاح و تربیت استان تهران در روزهای پایانی سال ۹۴ و مراجعه مددکاران به مراجع قضایی و اخذ رضایت شکات مددجویان و نیز پیگیری های دادیار ناظر کانون، تعدادی از مددجویان کانون آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

بر اساس این گزارش این آمار در حالی است که آمار مددجویان در مقایسه با سال های گذشته، کاهش بی سابقه ای را نشان می دهد و در سالهای اخیر برای اولین بار است که این آمار به زیر ۱۰۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

ارتباط خوب و موثر اداره قضایی کانون با مراجع قضایی و دعوت از قضات مراجع مختلف برای حضور در کانون و دیدار و گفتگو با مددجویان حوزه قضایی مربوطه و بررسی پرونده قضایی آنان و همکاری تنگاتنگ مراجع با کانون اصلاح و تربیت تهران نیز یکی از عوامل موثر کاهش جمعیت کیفری را در کانون سبب شده است.

همچنین با هدف اعمال سیاست های کلان دستگاه قضایی در زمینه حبس زدایی و با توجه به ناکارآمدی مقوله زندان به ویژه حبس های کوتاه مدت در زمینه بازدارندگی و اصلاح بزهکاران، به لحاظ طرد و کنار گذاشتن فرد معارض با قانون از اجتماع و نیزمشکلات عدیده اجتماعی و همچنین در جهت کاستن از ضررها و آسیب های اینگونه محیط ها بر افراد و خانواده های آنان و با عنایت به صدور دستورالعمل ریاست محترم قوه قضاییه در خصوص ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری، با تلاش فراوان اداره قضایی کانون و دادیار جانشین معاونت دادسرای امور زنان و کودکان و نیز دادیار ناظر بر کانون و پیگیری های مستمر واحد مددکاری تعداد چشمگیری از مددجویان کانون در روزهای پایانی سال ۱۳۹۴ آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید