خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  افشین حسین پناهی در دهگلان بازداشت شد

افشین حسین پناهی در دهگلان بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری، افشین حسین پناهی در شهرستان دهگلان استان کردستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نیروهای امنیتی استان کردستان با مراجعه به منزل افشین حسین پناهی پس از بازداشت وی او را به نقطه نامعلومی منتقل کردند.

یکی از اعضای خانواده آقای حسین پناهی به هرانا گفت “ماموران بصورت کامل منزل افشین را جستجو کرده و مقداری از وسایل ایشان را ضبط کردند و همراه خود بردند” این منبع مطلع در ادامه با اشاره به اینکه ماموران مراجعه کننده حاضر به ارایه هیچ حکمی نشدند، خاطرنشان کرد “ماموران امنیتی افشین را در زمان بازداشت مورد ضرب و شتم قرار دادند”.

لازم به یادآوری است افشین حسین پناهی که سابقه همکاری با نهادهای محیط زیستی را در کارنامه خود دارد، در سال ۹۰ طی پیگیری پرونده مرگ یا قتل برادرش به اتهام “تبلیغ علیه نظام” یک سال حبس را در زندان قروه تجربه کرده بود.

در هفته های گذشته بعضی رسانه های محلی از بازدشت سه تن دیگر از بستگان آقای حسین پناهی به نامهای پویا، آرمان و سلمان حسین پناهی توسط نیروهای امنیتی خبر داده بودند. با این حال مشخص نیست این بازداشت ها در رابطه با یک پرونده صورت گرفته باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید