خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, فرهنگی  >  انتقاد شدید علم الهدی از اپلیکیشن تلگرام و نقش آن در انتخابات

انتقاد شدید علم الهدی از اپلیکیشن تلگرام و نقش آن در انتخابات

خبرگزاری هرانا – علم الهدی امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوى مدعی شد در تلگرام به پیامبر فحاشی می شود و “نابه‌کارترین توطئه‌های دشمن” در انتخابات از تلگرام آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علم الهدی روز گذشته در قالب خطبه های نماز جمعه به شدت از اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام انتقاد کرد و از مسئولین خواست تا ایچنین نرم افزارهایی با نرم افزارهای بومی جایگزین شوند تا مردم ایران از «دشمن» بی نیاز شوند.

وی در خطبه های نماز جمعه گفت: “در زمان انتخابات محتوای مجرمانه شبکه تلگرام مفاسد بسیاری را بوجود آورد . بزرگان نظامِ ما را با انواع تهمت و افترا قرار داد.” وی همچنین در این خطبه ها گفت: در تلگرام به پیامبر فحاشی می شود.

احمد علم الهدی امام جمعه مشهد همچنین مدعی شد: “نابه‌کارترین توطئه‌های دشمن در فضای انتخابات از طریق شبکه پیام رسان تلگرام به وجود آمد.”

وی همچنین مدعی  شد: “مردم ما آن‌قدر اسلام را دوست دارند که با یک فتوای تحریم نرم افزارهای خارجی، دیگر به سراغ آنها نمی‌روند و از نرم افزارهای بومی استفاده می‌کنند.”

پیام‌رسان تلگرام یک سرویس پیام‌رسان متن‌باز چندسکویی مبتنی بر رایانش ابری است. کاربران تلگرام می‌توانند پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها و اسناد را به صورت امن و رمزنگاری‌شده تبادل کنند.
تلگرام توسط دو برادر با نام‌های پاول دورف و نیکلای دورف به بازار آمد. پاول دورف برادر کوچک نیکلای دورف است و سازمان غیرانتفاعی کارآفرینی در آلمان دارد که پشتیبان مالی پروژه است. تلگرام توسط یک سازمان غیرانتفاعی آلمانی متعلق به کارآفرین و نیکوکار روس پاول دورف اداره می‌شود.

تلگرام در ایران توسط مردم بسیار مورد استقبال قرار گرفته و بسیار از سازمان های دولتی، خبری، شخصی و غیره از آن استفاده می کنند و برخلاف بقیه پیام رسان ها فیلتر نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید