خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵, 20th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۱/۲۱ ساعت ۱۶:۲۳:۱۱

    خانه  > سایر گروهها  >  احضار متهمان پرونده اسیدپاشی به دادسرا

احضار متهمان پرونده اسیدپاشی به دادسرا

خبرگزاری هرانا ـ متهمان پرونده اسیدپاشی به مدیر بیمارستان ضیائیان که هم اکنون با قید وثیقه آزاد هستند، برای ارائه آخرین دفاعیات خود به دادسرا احضار شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، لیلا احسن وکیل مدافع مدیر سابق بیمارستان ضیائیان که آذر سال ۹۳ مورد حمله اسیدپاشی قرار گرفت با اشاره به آخرین وضعیت این پرونده اظهار کرد: “هنوز کیفرخواست این پرونده صادر و به دادگاه ارسال نشده اما شعبه بازپرسی، متهمان را برای ارائه آخرین دفاع احضار کرده است”.

وی با بیان اینکه پزشکی قانونی نظر نهایی خود را در خصوص صدمات و خسارات بدنی وارده به موکل ارائه کرده است گفت: “معتقد بودیم پرونده برای رسیدگی در مرحله دادگاه باید به دادگاه کیفری یک استان ارسال شود اما دادسرا به رسیدگی به پرونده در دادگاه کیفری دو اعتقاد دارد”.

به گفته لیلا احسن هم اکنون دو متهم این پرونده با تودیع وثیقه آزاد هستند.

لازم به ذکر است که هشتم آذر سال ۹۳ بود که رسانه‌ها از اسیدپاشی دو مرد موتورسوار به «سیامند انوری» مدیر بیمارستان ضیائیان تهران خبر دادند. به دنبال وقوع این حادثه و انتقال دکتر انوری به بیمارستان، موضوع با دستور بازپرس حسین‌پور قاضی کشیک دادسرای جنایی تهران، در دست بررسی اداره ۱۶ پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

تنها یک روز پس از وقوع این حادثه یعنی نهم آذر ماه، فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری عاملان اسیدپاشی به مدیر بیمارستان ضیائیان خبر داد و گفت: “یک پزشک عمومی و یک دانشجو عاملان این اسیدپاشی هستند.ساجدی‌نیا، انگیزه اسیدپاشی را موضوعات صنفی عنوان کرد”.

با توجه به اعتراف دستگیرشیدگان مبنی بر اسیدپاشی به مدیر بیمارستان ضیائیان، بازپرس پنجم دادسرای جنایی تهران، قرار بازداشت موقت عاملان اسیدپاشی را به منظور انجام تحقیقات بیشتر صادر کرد.

متهمان پرونده به قرار بازداشت صادر شده اعتراض کردند تا موضوع مورد بررسی شعبه ۱۱۴۲ دادگاه کیفری دو استان تهران قرار گیرد، در نهایت دادگاه، اعتراض متهمان را وارد دانست و پرونده دوباره به شعبه پنجم دادسرای جنایی بازگشت. شعبه دادسرای جنایی تهران نیز برای عاملان این اسیدپاشی، قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی صادر کرد و متهمان پرونده با تودیع مبلغ وثیقه صادر شده، آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید